Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megéri feljárni a pesti...

Megéri feljárni a pesti orvosi előkészítőjére?

Figyelt kérdés
Már egy ideje erősen gondolkozom rajta, hogy jövőre el kéne járni, de Pest vonattal kicsit több, mint egy óra. Először gondoltam arra hogy csak a kémiát venném fel és úgy elég lenne szombatonként mennem, de biztos vagyok benne, hogy előbb vagy utóbb, de megbánnám, hogy kihagytam a bioszt. Aki most jár vagy járt már, mondanátok véleményt? Szerintetek fel tudnék járni heti háromszor vonattal úgy, hogy kétszer ugye tanítási napot érint?

2017. jún. 8. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Én jártam a bioszra anno, azt hiszem, senkit nem vettek fel SOTÉ-ra a csoportunkból, max ha nem orvosi karra jelentkezett (pedig azt hiszem, mindenkinek a SOTE volt az első helyen). Nagyon érdekes és informatív az ezer plusz információ, aminek lényegében nincs köze a biosz érettségihez - vicc nélkül, én imádtam az előadásokat -, én minden tizenegyedikesnek ajánlanám, de ha a végzős órarended nem úgy néz ki, hogy délben hazaengednek, akkor még vonatút nélkül is intenélek tőle, mert csak az értékes idődet és energiádat veszed el vele. Szép és érdekes tárgy a biológia, de ha az érettségire akarsz készülni, szerintem a SOTE előkészítő nem nagyon működik (és főleg a biosz-kémiás alkalmak így egyben brutálisak). Keress egy tanárt a környékeden, vagy egy érettségi-centrikusabb tanfolyamot, azzal sokkal jobban fogsz járni. Kétszázezer forintot ez sehogyan sem ér meg.
2017. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok, persze tartom magamat ahhoz, hogy a tapasztalatok csoportonként eltérnek, meg hogy valakinek ez működik.
2017. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az előzővel. Érdekes volt, de inkább élményben adott sokat, mint tudásban. Ha elég elkötelezett vagy, simán bejutsz az orvosira enélkül is. Szerintem többet ér egy jó magántanár, Pestre felutazni pedig elég idő- és pénzigényes dolog. De amúgy veszíteni nem veszítesz vele semmit :)
2017. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Kétszázezer forintot és heti négy + 3*1 órát leszámítva. :D
2017. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jártam csoportos előkészítőre, pont azér mert csoprotos. Ha pl te valamit értesz de többen nem akkor a te időd feleslegesen fog elmenni azzal, ha újra és újra átrágjátok azt a témát. Voszont ha valami nem megy de a többségnek igen, akkor lehet, hogy nem szánnak rá annyi időt amennyire neked szükséged lenne
2017. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem oda jártam előkészítőre, mert brutálisan drága. Pestre jártam, csak kémiára, mert kilencediktől kezdve emelt óraszámban tanultam a bioszt, plusz szerintem a biosz pont olyan, amit otthon, könyvből is simán meg lehet tanulni. Szombatonként jártam egy pár órás előkészítőre, sokan jártak vidékről is, szerintem hétvégenként simán belefér az egy órás utazás, kivéve, ha valami fontos programod van. Utána egész héten csináltam a házit, hogy szombatra meglegyen :D Nekem nagyon sokat segített az előkészítő, és a sotés előkészítőnél sokkal olcsóbb volt. Fel is vettek a szotéra (ide jelentkeztem első helyen). Szerintem megéri más előkészítők között is körbenézni. Ha valakit érdekel, írjon privit, tudok ajánlani egy nagyon jó kémia előkészítőt, magántanárt Budapesten.
2017. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 enes ***** válasza:
94%
Én szerintem felesleges. Egy darab előkészítőre sem jártam sose, csak otthon tanultam. Idén érettségizem, eddig B95 K85, mindkettő emelt. Felesleges pénzkidobás, bár van, akit seggbe kell rúgni, hogy tanuljon... De ajánlom inkább a saját tantervet. :)
2017. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Én jártam!

Baromi jó volt.

Suli mellett mondjuk őszintén....brutális volt, én is bejárós voltam.

Ha másért nem, megismered Mándicsot személyesen. :D

Én amúgy nem sokat tanultam így összevetve a 2 érettségire, csak ott voltam, figyeltem, nem is lettek 80-90%osak, de Pécsre elég volt. A diplomáért mindenhol vért kell izzadni ígyis-úgyis. És a végeredmény mindenhol uaz.


Annyi hibádzik a kérdésedben, hogy ez heti 1 tanítási napot érint, a másik lehet a szombat. Én így csináltam.


A pénzoffos válaszolóknak meg annyit, hogy az orvosi egyetem nem az a hely, amit otthoni háttér nélkül lehet csinálni!.........hidd el, ennél a 200rugónál jóval többet fognak Rád költeni.

2017. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
#8 Ugyan már, talán nem olyan rossz tanács, hogy kétszázezret ne hajíts ki az ablakon. A Sobottának hasznát veszed, hetveniksz százalékos emeltet pedig tudtam volna magamtól is írni.
2017. jún. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és nem is mindenki Mándicshoz kerül, hanem több csoport van.
2017. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!