Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy ügyvéd...

Gépészmérnök vagy ügyvéd legyek? 17/F

Figyelt kérdés

Ezen a két pályán gondolkoztam eddig, de sajnos nem sikerül döntenem :/


Tudnátok segíteni abban, hogy melyiket lenne érdemesebb választanom?


Esetleg ha tudnátok érveket, ellenérveket mondani azt nagyon megköszönném!



2017. júl. 13. 18:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ejha ez eléggé más :D

Én építész vagyok (tény orvosi is tetszett volna, de vér, meg tű kikészít szóval sztornó)

Én matek miatt lettem,kreativitás, reál tantárgy meg rajz és tervezés.

Mely tantargyakkal vagy jobban el?bár én fizikát utáltam mégis abbol kellett érettségizzek.

Jog: rengeteg magolás, ha kell szórol szóra

Építész(csak példának hozom)magolás rengeteg rajzolás kreativítás, makettezés stb

Gépész:sok rajz, mérnoki rajz, tehát ott is pontosság, matek tuti fontos. Számolás stb

2017. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mérnöki.

Kevés mérnök van és nagyon keresettek. Könnyen el tudsz vele helyezkedni. + A fizetés is jobb.

ELTE jogot végeztem. Nulla tényleges, praktikus tudás. Csak magolsz 5 évig aztán nem tudsz semmi hasznosat. Nem olyan okosak itt se az emberek, sőt sok rosszabb képességű diák van.

Az a legnagyobb baj ezzel, hogy a köztudatban olyan jól hangzik, hogy valaki jogász meg kap egy dr. előjelet, ami jól néz ki, miközben nem is végzetünk doktori képzést.

Közben, ha belegondolsz egy mérnök valószínűleg okosabb.

2020. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!