Orvosira emelt fizikával?

Figyelt kérdés

Mennyire valószínű, hogy ha be is jutok orvosira, akkor első- vagy másodévben kibukok a gyatra kémiatudásommal?

(Kémiát csak annyit tanultam, amennyi kötelező volt (2 év), ugyanis biosz-fizika faktos vagyok.)

Esetleg be lehet pótolni a lemaradást egyetemi előkészítő kurzusokkal, vagy túl sok a pótolnivaló?



2017. júl. 15. 23:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat mindenkitől!!

Sokat segítettetek, és remélhetőleg akkor tényleg nem lesz túl nagy probléma, ha nem a kémiát viszem. :)

2017. júl. 16. 11:27
 12/14 anonim ***** válasza:

#3-5 vagyok, bocsi, külön küldtem el a válaszaim. Én a PTE-re járok.


Itt nem a fizetős előkészítőre gondolok, hanem arra, amit az egyetem a felvett hallgatóknak tart.

Nálunk is "orvosi kémia alapjainak" hívják ezt az előkészítőt. Év elején van egy "bemeneti teszt" ahol ha elérsz X százalékot nem kell bemenned az órákra (hozzáteszem, sok fizikás is kiváltotta). Akiknek viszont be kellett járni, azt mondták, hogy gyakran elengedték őket, illetve ha ott voltak se nagyon tanultak.


A fizetős előkészítőkre visszatérve. Felvételi előtt Debrecenbe jártam biosz előkészítőre, érdekes volt, de az érettségire való felkészülést nem igazán segítette.

2017. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Debrecenben 1. félévben van orvosi kémia nevű tárgy, ami nagy léptékekben átveszi az emelt szintet illetve arra épít rá. Ha 2 éve nem tanultál semmi kémiát, akkor sikeres felvételi esetén kicsit ismételd át a középszintet, hogy az legyen stabil és tudj rá építeni! Utána félév közben pedig rendszeresen tanulj és nem lehet gond. :D
2017. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a fizika megy jobban, abból éretségizz, hogy több pontod legyen! Az orvosi kémia nem vészes, elméletből emelt kémiatudást kér, de le is oktatják az alapoktól lényegében, nem nagyon szoktak elvérezni rajta (a későbbi bikémen már igen, de az nem a gimis alapokon múlik már.) A számítások inkább középszintűek, az emelt érettségi nehezebb volt, mint a zh-k vagy maga az orvosi kémia vizsga szerintem. :) Szóval lehet emelt fizikával jönni, nem jelenti, hogy kibuksz, és nem kell a nyáron is kémiát tanulni, mert az egyetem maga úgy veszi, mintha nem is tanultál volna még. Pécsen, ahogy az egyik korábbi hozzászóló írta, van is egy minimumteszt, amit ha nem oldasz meg, nullkredites tárgyban korrepetálnak. Aki azon nem megy át, tényleg rá is szorul, mert gimis alapokat kérdeznek. Valóban a fizikások nagyja is megcsinálja simán. Ha mégsem, akkor sem dől össze a világ, hiszen segítenek felzárkózni. Ha amúgy szorgalmas vagy, és csak annyi a baj, hogy nem tanítottak úgy kémiát, akkor itt minden további nélkül megtanulhatod a kellő szinten.

2017. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!