Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek a szívem után vagy...

Menjek a szívem után vagy erőszakoljam meg magam valami TTK szakkal, hogy relatíve biztonságban legyek a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú vagyok, imádok nyelvet tanulni (jövőre érettségizem, eddig 3 idegen nyelvet beszélek), más kultúrákat, más embereket, képviselni azt, ami a miénk vagy megnézni milyen máshol. Szóval szívem szerint a semmit nem érő, éhenhalós büfészakra mennék, turizmusra, ha úgy alakul akkor külföldön, de most nem ezen van a lényeg.

A kérdés, hogy menjek efelé vagy szerezzek valami "használható" tudást, amibe lehet, hogy belebukok (a kémia még úgy ahogy megy, meg érdekel is, de matek, fizika már kevésbé), lehet, hogy végig fogom szenvedni és kiöli belőlem a kreativitást és a nyelvtudást (mert ugye akkor az el lesz hanyagolva)???



2017. júl. 25. 15:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Így semmi esetre ne menj TTK-s szakra! Ha nem tanárira mész, akkor az sem ad semmiféle biztonságot amúgy, és ha nem lelkesedsz iránta, valószínűleg kibuksz majd, mert nagyon nehéz is.

A turizmus egy elég túltelített szak, de nyelvtudással kombinálva valószínűleg nő azért az értéked a munkaerőpiacon.

Van valami fix terved, hogy mihez kezdenél turizmussal? Általában azok sikeresek akár kevésbé kelendő szakokkal is, akiknek már az elején van egy tervük, és attól nem lehet eltántorítani őket, csak ez az egy cél lebeg a szemük előtt egészen addig, míg el nem érik.

2017. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

én is a turizmust javasolom.

csak röviden részleteném.

gazdasági diploma + nyelvek = munkahely


ne rontsd el az életed, a tkk-nem hasznosabb ennél. ezért inkább az tanuld amit szeretnél. Ha a szüleid kényszerítenek, vagy igazából bárki.. ne hagyd magad befolyásolni. én elvégeztem egy szakot a szüleim akaratából. szörnyű volt. pedig egész idő alatt csak egy gazdasági területre és nyelvekre vágytam.. és ebből valóban meg lehet élni..(sőt), és fel lehet építeni egy életet. egyrészt azért mert hasznos, de inkább talán azért, mert te akartad, te szeretted. És egyébként a turizmus szakmai tárgyai egészen érdekesek, csak egy kis "plusz"-nak benned lennie és bármilyen munkát megkaphatsz amit megálmodtál :) (egyébként azóta már én is gazdasági szakon tanulok, és mellette nyelveket.. nem érzem már azt, hogy pocsékolnám az időt, mert jó úton haladok az önmegvalósításhoz :) :) de ha kémiát fizikát stb-t tanulsz, amit sosem akartál, csak szenvedni fogsz, idegeskeni, hogy jöjjön már el az a perc, amikor eljön az a perc amire 'egész idő' alatt vártál:) sok sikert a turizmussal! :)

2017. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!