Építőmérnök BME?

Figyelt kérdés

19/lány

Most végeztem el a gimnáziumot, a BME építőmérnöki szakára jelentkeztem, de nem nyertem felvételt.

Nyelvvizsgám sajnos nincs, de jövő ilyenkorig lesz! OKJ-s tanfolyamot szeretnék elvégezni, így biztosan meglesz a kellő pont.


Az érdekelne, hogy mennyit keres egy építőmérnök, meg éri-e annak jelentkeznem?


Nagyon szeretem a természetet, szeretek nyugalomban lenni, szeretem a számolást, a matematikát, van térlátásom és szeretek tervezgetni.


Megéri? Tapasztalatok is jöhetnek.


2017. júl. 27. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


26 éves, MSc-s építőmérnöki diplomával rendelkező lány vagyok. Röviden: FELEJTSD EL ezt a szakmát. De komolyan!


Építőmérnökként választhatsz, hogy tervezni, vagy kivitelezni szeretnél. Lányként vagy tervezni fogsz, vagy kivitelező irodában leszel, nagyon ritka a női művezető/építésvezető (télen túl hideg van, nyáron túl meleg, a mobilWC nem túl higiénikus, szállóban kell élned, stb.). A tervezők eleinte a minimálbérnél egy kicsit többet keresnek, amíg meg nem szerzik a tervezői jogosultságokat, utána nyilván többet, de nem sokat. A kivitelezésben egy irodista n. 150 ezernél nem keres többet kezdőként, és ez sok-sok évvel, és sok-sok túlórával és hétvégi munkával később felvándorolhat n. 250 ezerig. Művezetőként ez a n. 250 ezer mondjuk kezdő fizetés, de ezért ők nem 5*8 órát dolgoznak, hanem min. 6*10-et hetente. Általában 2 hetes dekádokban dolgozunk, ami azt jelenti, h a munkaterületen minden 2. hétvégéd szabad csak. Túlórát általában nem fizetnek, sőt, a nettó béred is jócskán meghaladja az átlagos bruttó bért, ha érted mire gondolok.


Én kivitelezésben dolgozom, irodán, és ahhoz képest, hogy építőmérnöknek tanultam, nagyjából az összes irodában felmerülő papírmunkát nekem kell megcsinálni: Szerződések, teljesítésigazolások, cash-flow, stb.


Összességében én még nem találkoztam olyan 40 év alatti építőmérnökkel, aki szerint megérné, sajnos a befektetett energiát meg sem közelítik a juttatások. Az öregekre meg sajna nem lehet hallgatni, az még más világ volt, nem ilyen tudatlanok kerültek ki az egyetemekről, mint manapság.

2017. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor tudnál valamit ajánlani?

Ehhez hasonló valamit...:/

2017. júl. 27. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Erősen alulfizetett szakma ez, ne sajnáld, hogy nem vettek fel. Ha meg szeretsz nyugalomban lenni akkor meg pláne.

Ha kikerültél volna a terepre akkor a kevés fizetésért cserébe minden van csak nyugalom nem. :DD

2017. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet.

De sajnos nem tudom mit válasszak jövőre.

2017. júl. 28. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!