Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogalmam sincs mi legyek, mit...

Fogalmam sincs mi legyek, mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés

Idén vagyok tizenkettedik osztályos, nemsokára majd le kell adni a jelentkezést, nekem azonban fogalmam sincs mihez kezdjek magammal.

Humán beállítottságú vagyok, nagyon szeretem a magyart, és németből is rendelkezem egy középfokú nyelvvizsgával.

Hiába nézegetem az egyetemeket, semmi ötletem sincs és nagyon félek, hogy rosszul döntök majd, amikor elérkezik az ideje.


2017. szept. 10. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alaposan nezd at azokat a karokat amiket bejelolsz illetve az allasod feladatkoret es az eletviteli velerajoit amit valasztani fogsz, a legfontosabb az h szeresd amit csinalsz ezert tenyleg szanj idot arra h jol valassz
2017. szept. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A döntésed azon is múlik elsősorban, hogy érettségi utáni szakképzésre mész, vagy egyetemre, nyilván, ha OKJ-s szakmát választasz akkor abból könnyebb kiküszöbölni a problémát, ha mellé választasz, mintha egyetemre mennél, mert abból nehezebb átmenni egy másik szakra. De mivel nekem csak OKJ-s szakképzésben van tapasztalatom, így én azzal jobban képben vagyok. Lényegre térve, vedd alapul, hogy kiskorodban volt e már valami elképzelését, hogy akkor mi érdekelt? Mert én mellé fogtam iszonyúan, ráadásul, nem a gyerekkori elképzelésemet követtem és meg is lett az eredménye, ezért hogy más is tanuljon a hibámból, egyszer csak elhatároztam érettségi után, hogy én elvégzek egy bizonyos szakmát, nem vált be, igaz utolsó évem van belőle, de eléggé rühellem, nem csinálom szívvel-lélekkel, semmi motivációm nincs, hogy ebben továbbképezzem magam, szóval nagyon rossz, folyamatos rossz döntések, szenvedések, gondolatok zajlanak le ekkor az emberben, és persze nem úgy áll hozzá az egészhez, nem voltam elég körültekintő azzal a szakmával kapcsolatban, és amikor olyan dolgokat kell tanulni, amit sose fogok hasznosítani annál nincs rosszabb hidd el, és mindig ott kötök ki, hogy abba hagyom kész vége... De mivel pályát váltani sose késő, így mindig van remény, szóval ami érdekel, annak tényleg alaposan nézz utána, és akkor nem fog csalódás érni, ha meg te is mellé nyúlnál, nem éri meg végig csinálni, ott kell hagyni akkor mi hamarabb, mert csak idegroncs leszel tőle, vagy szenvedések közepette végigküszködni, de ezt csak akkor vállald be, ha kitartó vagy.
2017. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!