Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább -orvos vs mérnök-?

Hogyan tovább -orvos vs mérnök-?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig minden vágyam az volt, hogy orvos lehessek (pszichiáter vagy sebész). Aztán rájöttem, hogy utálom a kémiát. Még most is imádnám a gondolatot, hogy orvos vagyok, viszont az oda vezető út háááát. Félek szörnyű ~10 év lenne (latin tanulása, és a magolás nem annyira az én asztalom). De mégis a tudat, hogy egyszer orvos legyek mindenért kárpótolna. De ott van megint a negatív rész (hosszú műszakok, hatalmas áldozatok, talán a magánélet teljes hiánya stb). Éppen ezért, mivel több kontra érvet találtam (főleg azt, hogy elmondhatatlanul nem érdekel a kémia) elvetettem, hogy orvos legyek. Ott van a fizika és a matematika, amikben kiemelkedően jó (úgy érzem ezek az erősségeim) vagyok és nagyon élvezem is, ezért elhatároztam, hogy mérnök leszek (fel is vettem fakultációnak). Most azon a ponton vagyok, hogy nem tudom megbántam-e. Felváltva tör rám, hol az, hogy orvos lennék, hol az, hogy nem és ez így nem jó. Félek, hogy ha nem orvos lennék azt egész életemben bánnám, félek ha annak tanulnék megutálnám az egyetemi időszak alatt és kidobott pénz és kidobott idő lenne. Amit a személyiségemről tudni kell, hogy hamar unok meg dolgokat (pl. ezért nem lennék szívsebész, mert lehet hamar monotonná válna a munka- ezért nem lennék építészmérnök sem, mert a 10. ház is untatna már). Volt olyan aki hasonló cipőben járt, mint én? Ő mit választott? És megbánta? Vagy egyáltalán, ha bárkinek van véleménye a helyzettel kapcsolatban, az leírhatná, ő hogyan döntene.

2017. okt. 31. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Legyél mérnök. Matek fizikával elmehetsz gépész vagy villanyra ami nagyon változatos, mert dinamikusan fejlődő. Nem is beszélve arról, hogy rövidebb a képzés, és itthon jobban keres egy tapasztalattal rendelkező mentők, mint egy orvos a kórházban.


Na de hogy ne csak az anyagiakrol irjak. Gondolom azért van annyi kémia az orvosom mert KELL. Tehát ha nem.szereted, utána valamilyen szinten akkor is hasznalnod kellene, és ezzel megutalnad a munkádat.

2017. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

ha a gimis kémiát utálod, akkor a mérnöki szakon meg fogsz halni

csak egy tárgy : szerkezeti anyagok

2017. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 milyen mérnökin ? Hat vegyeszen biztos, de miért menne vegyesznek ? Matek fizika tökéletes villamos vagy gepeszmernokire. Én villanyon vagyok a 3. Félévben de egyelőre nulla az az nulla kemiaval találkoztam, és a jövőbeli targyaimban sem.szamitok kémiára. Talán gepeszen van némi kémia, de nem hiszem hogy olyan sok, hisz minden szakon van pár tárgy, amit az illető utal.
2017. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#2 - Nekem van néhány mérnöki diplomám, de sose találkoztam a kémiával. Biztos én rontottam el valamit. :(


A lényeg, hogy a mérnöki szakok között oltári nagy eltérések vannak. Azt is realizálni kellene, hogy milyen mérnöki területek érdekelnek.

2017. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

gépészen, én is azon tanulok szóval én már csak tudom miről beszélek

de egyébként villamosmérnökin is megy az anyagtudomány, és gondolom az építősöknél is


a szerkezeti anyagok az anyagok makrovilágával főként fémfizikával de azért polimerekkel kerámiákkal meg kompozitokkal is szívat, ami legnagyobb részt a gimis "általános kémia" anyagrészre építene, de azért van egy kis szerves is, elektrokémia a korróziónál


allotrópia, rácsszerkezetek, szilárd oldatok, vegyületek, diffúziós folyamatok, állapotváltozások, kristályosodás stb...


ez mind kémia

2017. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
3-as Mechatronikai mérnök végzős vagyok. Villanyon nem lesz kémia az biztos. Azthiszem még géprajz sem. Viszont a többi mérnöki szakon van kémia. Anyagtudomány, anyagszerkezettan, hegesztés, gépgyártás, stb. Nem orvosi kémiára kell gondolni persze, van orvostanhallgató ismerősöm, egy szót nem tud abból, amit én tudok/tanulok, viszont én se abból amit ő. 1-es válaszolónak igaza van. Egy kezdő orvos 150-ről(és ez bruttó) indul. Egy kezdő mérnök gyakornok(!) úgy hogy 1 félévet tanult mérnökin keres 110-et nettó(!) ha kicsit előrébb lép 150t simán(érettségi végzettséggel, ez persze vidéken-nyugati országrészben még több). Egyébként én a te cipődben jártam, fogjuk rá. A szüleim azt akarták, hogy orvos legyek, és kicsit azért érdekelt is a dolog, meg erős idegrendszerem is van(ha lehet így fogalmazni). Én úgy voltam vele, hogy nem szeretnék ismeretleneket menteni, úgy hogy az állam meg se fizeti. A biosz érdekes tantárgy, de annyira nem, hogy magoljam aztán holnap meg elfelejtem. A gyakorlatban meg semmit nem alkalmazok belőle(mondjuk ez mindenhol így van). Én jelenleg nem bántam meg, hogy mérnök leszek. Azt tanácsolom neked, hogy válaszd a mechatronikát- gépész, villamosság és számítástechnika elegye a szak. Ha érdekel továbbra is az egészségügy msc-n felveszed a biomechatronikát(amire lehet énis átugrom majd nemsokára). Véráramban nano robotok, intelligens művégtagok, agykontroll, vannak ott jó dolgok. Szerintem ez egy tökéletes köztes megoldás lenne, így nem bánnád azt sem, hogy nem vagy orvos, a szakma pedig folyamatosan változik, sosem lesz monoton, azt garantálom :'D ha pedig annyira kellene a doktor titulus csinálsz egy phd-t :D Azért majd válaszolj segítettek e a tanácsok. Hang loose.
2017. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

A villamosmérnök is tanul kémiát, ne írkáljunk már hülyeséget...

- Villamosipari anyagismeret (Anyagtudomány)

- Elektronikai gyártástechnológia

Mindkettő tele van tömény szervetlen kémiával, csaxólok. De Elektronikából a pn átmenet és a félvezetők témakör is karcos lehet annak, aki nem szereti az ionokat, rácsszerkezeteket, és hasonló finomságokat.

Ami a mechatronikát illeti, tök jó, nagyon fenszi meg minden, csak a munkáltatóknak többnyire lövésük sincs, mi a fene az, és eszerint is kezelik.

2017. okt. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Valszeg ha a bosch tamogatja a mechatronikai tanszeket, akkor lovesuk sincs mi a fene az :(
2017. nov. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%

Lehet, hogy a Boschnál tudják. Jó nekik. Pacsi.

A maradék 500 értelmes, neves multicégből a gépész-/villamosmérnököt 500 ismeri, a mechát meg 50 se.

2017. nov. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Én a te helyedben biomérnöknek tanulnék, igaz rám semmi nem igaz abból, ami rad igen, főleg nem a diploma szerzése.
2017. nov. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!