Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás. Eszemre vagy a...

Továbbtanulás. Eszemre vagy a szívemre hallgassak?

Figyelt kérdés

A mostani iskolám 12 évfolyamos. Nem volt egy jó hírű iskola de már két éve egész jó lett a gimije. Az a problémám, hogy a barátaim mind ittmaradnak, bár ők nem olyan jó tanulók de ezzel nincs is semmi gond. Én viszont kítűnő tanuló vagyok és sokak szerint hülyeség lenne itt maradnom,hisz a környáken van 2 sokkal erősebb iskola az egyikbe járok előkészítőre és a kettőből az egyikbe tuti felvennének. Félek ha elmegyek ebből a suliból megromlik a kapcsolatom a barátaimmal és a másik két iskolában nincsenek túl jófej diákok inkább furák, sznobok. Tehát nem akarom elrontani a gimis éveimet a társaság miatt viszont jó érettségi és nyelvtudás megszerzése érdekében erős gimit kéne.választanom. Nemtudok dönteni kérlek titeket ,hogy segítsetek!!!!

Köszi 14L

Kellemes ünnepeket mindenkinek!!!!!



2017. dec. 7. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Gondold át, hogy mit szeretnél elérni, mi szeretnél lenni és tedd fel a kérdést, hogy hogy a jó, hogy a szívedből vagy az eszedből fogsz megélni. :)
2017. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Eszedre
2017. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
76%

Dobj fel egy érmét. Ha fej, elmész.

Bármit is dobsz, közben már választ is adsz magadnak :)

Esetleg írj mellette és ellene érveket

2017. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha tanulsz, sise baj.
2017. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eszedre!

(Az egyetemi felvételinél meg majd a szívedre:))

2017. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Én végzősként azt mondom hogy bárcsak elmentem volna egy olyan suliba ahol megbecsülik ha magolás helyett gondolkozol és érdekel is az amit tanulsz. Szerintem ne az érettségi miatt válts iskolát, mert ha beleteszed az energiát akkor olyan nagy különbség nem lesz az érettségiben. A nyelvvizsga kérdésében pedig azért magadtól is sokat tudsz fejlődni, és a nyelvtudás az ami igazán számít és amikor diplomázol nem amikor érettségizel.

Inkább arra koncentrálj hogy mennyire lenne nagy különbség azoknak a tantárgyaknak a megértésében a két suli között, amikre valamilyen szinten egész életeden át szükséged lesz, és itt most a képességek/készségek kialakítása a legfontosabb. Pl. ha közgázra mész matek érzék, ha jogra töri, irodalom értése, ha orvosira biosz látókör kialakítása, stb.

2017. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Én már átestem iskolaváltáson, és hát nagyon megbántam. A jó közösségből egy rossz közösségű, egymásnak beszólogató, egymást csesztető osztályba kerültem. Akkor az eszemre hagyatkoztam, kellett oktatásilag egy erősebb iskola, így kerültem át oda. A régi osztályommal teljesen megromlott a kapcsolatom, önfejüségemből elhagytam régi barátaimat. Ebben az osztályban 1 lányon és néhány fiún kivül senkivel nem jöttem ki igazán jól. A lánybanda az borzalmas volt, tele p*csákkal, élükön 2 lánnyal, akik bántalmaztak minden nap. A fiúbandának kellett kiállnia mellettem, igazgatói ügy lett belőle. Apukám személyesen ment be az igazgatóhoz délelőtt munkaidejében, és attól a naptól fogva minden minket tanító tanár megtudta. Most vagyok 9-es, már nem velük vagyok együtt, a mostani osztályom sokkal jobb.

Nem döntést szeretnék meghozni helyetted, EBBEN TE DÖNTESZ! Van, amikor jó az iskolaváltás, van, amikor rosszul jössz ki belöle! De mint már írtam fentebb, a TE ÉLETED, a TE DÖNTÉSED!


Kellemes ünnepeket, jólétet mindenkinek!

15L

2017. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! :)
2017. dec. 7. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!