Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia érettségi nélkül...

Emelt kémia érettségi nélkül lehetek gyógyszerész?

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, az emelt biológia kötelező illetve még emelt fizika- vagy kémia szükséges a felvételihez
2018. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

BME-n pl vegyészmérnök alapszak után mehetsz gyógyszerész-vegyész mesterre. Ott matek plusz egy másik tárgy kell.


Viszont itt az a nem mindegy, miért nem akarsz kémia érettségit. Úgy gondolom, hogy akinek a kémia emelt érettségi is meghaladja a képességeit, minden olyan szakkal nagyon szarul fog járni, ahol ez követelmény, mert azzal és anélkül is beleszakad a tanulásba.

2018. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

1-es jól írja.

Bár ha gondot jelent a kémia emelt, akkor nagyon nem ajánlom a gyógyszerészetet! (Nézz bele a mintatantervbe!)

2018. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem jelent gondot, csak elrontottam a faktválasztást
2018. jan. 5. 22:30
 5/8 A kérdező kommentje:
de köszönöm a válaszokat
2018. jan. 5. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
Én sem jártam faktra, de meg tudtam írni az emelt kémiát. Ez ne tartson vissza. Jól fel lehet készülni akár önállóan (esetleg minimális segítséggel), akár érettségi felkészítő segítségével is.
2018. jan. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bensdorp ***** válasza:

Igen, választhatsz helyette fizika emeltet, de az egyetem első éveiben könnyebb dolgod lesz, ha inkább a kémiát választod. (Én mondjuk fizikával mentem, és mindenen sikeresen túljutottam, szóval nem lehetetlen azzal sem.)

Ha javasolhatok, gyűrd meg magad a kémia érettségire (akár egy jó különtanárral), az egyetemen úgyis minden nagyon fel fog gyorsulni, egyre rövidebb idők alatt egyre több anyagot kell magadba préselned - az érettségik a vizsgaidőszakokhoz képest nudlik lesznek, a mostani felkészülés egy jó edzés lenne a jövőre nézve.

2018. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy vagy emelt biosz-emelt kémia vagy emelt biosz-emelt fizika érettségid legyen. Bár az mondják akiknek emelt kémiájuk van egyszerűbben elvégzik a gyógyszerészetit
2018. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!