Programozó informatikus?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 10-es.

Igencsak érdekel az informatika,programozás,matek irány.

Emelt Informatikát veszek fel valószínűleg 11-ben.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyire késő ha ezt most kezdem el? Valamint mennyire éri ez meg manapság? És hogy melyik egyetemet javasolnátok leginkább erre?:D

A válaszokat előre is köszönöm



2018. jan. 17. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Semennyire nem késő, ez éri meg kvázi a legjobban.

Jelenlegi alapotok alapján ne az eltet, és szerintem ez 2 év múlva sem lesz máshogy.


Egy tanács, nem egyetemen fognak megtanítani jól programozni, jó ha van affinitásod, de sikeres akkor lehetsz könnyen ha erdekel annyira, hogy már külső kényszer nélkül, önszorgalomból is programozol mielőtt odakerülsz.

Az egyetem csak 1-2 nyelv szintaxisaval ismertet meg, átadja a “ gondolkodás módot “ és valahol elhelyez hogy na ez a játszótér jó szórakozást. És bzi sok matek.

2018. jan. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szó szerint semennyire sem késő. Ha érdekel a programozás, pár hónap alatt valszeg magasabb szintre fogsz jutni, mint amit az egyetem tanít az első évben.


Egyetem választásról csak annyit tudok mondani, hogy az eltét úgy kerüld el, mint a kupac kutyaszart a járda közepén. Nagy ívben.

2018. jan. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Programozni nem egyetemen fogsz megtanulni. Ha segítség kell ismerek jó helyet. Egyetem meg majdnem mindegy, csak irányba mutasson. A cégeket az érdekli, le tudod-e fejleszteni, amit kell. A papír csak papír. Jó, ha van, de sok helyen nem is feltétel.
2018. jan. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Amennyiben érdekel a matek is, akkor a kollégával szemben nagyon is ajánlom az ELTE-t!!!

Azért nem szokták szeretni, mert még mindig hű az előző elnevezéséhez "programtervező matematikus". :)

2018. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben érdekel a matek, akkor végképp nem ajánlom az eltét, ugyanis a heti sok óra katalógusos diafelolvasás-hallgatás messze áll a matekoktatástól.
2018. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2017 szeptemberében kezdtem el programozni igazán az egyetemen 20 évesen Hollandiában. Itt az átlag programozó 4-5 ezer eurót keres. Magyarul megéri és nem késő.
2018. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!