Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre szeretnék...

Orvosi egyetemre szeretnék menni. Mennyi idő felkészülni a biológia és kémia emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 éves vagyok, magam mögött egy pénzügy és számvitel bsc diplomával, amit a corvinuson szereztem meg. Nagyon rossz gimibe jártam, úgyhogy a kémia és a biológia tudásom igen csak hiányos.

Ha késő, ha nem késő, szeretnék belevágni. Olyan szakmát szeretnék magamnak, amire hivatásként tudok tekinteni, és úgy érzem, most kezdem ezt megtalálni, ez pedig az orvoslás lenne.

Sose volt hozzá elég bátorságom, és mindig mindenki csak lebeszélt róla, viszont úgy érzem, ezt most kell megpróbálnom, mert még benne vagyok az időben, és nem bánnám feláldozni ennek oltárán az egzisztenciám egy darabját. Tehát olyan kérdésem lenne, hogy az októberi érettségire, teljesen nulláról, fel lehet készülni biológiára vagy kémiára? És akkor 2019 májusában pedig a másikra. Egyszerre a kettőt nem szeretném, mert közben dolgoznék, hogy a félretett pénzből megéljek az orvosi egyetem alatt.

Tehát a konkrét kérdésem az lenne, hogy mennyi idő felkészülni ezekre az érettségikre külön-külön. Illetve melyik könnyebb? A kémia vagy a biológia?


Köszi :)



2018. jan. 26. 18:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!

2019-ben megyek kémia emeltre.

Elkezdtem a Treffort kémia felkészítőjére járni Czirók Edéhez, most váltok. Sajnos nekem ő nagyon nem jött be, pont az a kémia tanár, aki miatt megutáltam a kémiát tiszta szívemből :D Úgyhogy, most váltottam a lvl me up felkészítőre.

Mozaikos könyvek mellett, berendeltem még a Villányis könyveket.

Plusz a BME-nek van egy "kémiai alapok" könyve, 744 oldal, ami onnan kezdődik, hogy mi az a tizedesjegy. Tehát matematikai alapokra IS helyezi a kémiát, ami szerintem szuper.

Úgyhogy most ezekből készülök. 2019-ben kémia, 2020-ban pedig biosz érettségi :)

2018. okt. 10. 14:10
 12/17 anonim ***** válasza:
De ez biztos, hogy jó, hogy ennyire széthúzod? Akkkor ha minden jól megy, 2020-ba kezded majd az orvosit. A kettő emelt egyszerre nem menne? Legfőképpen azért, mert egyetemen egyszerre sokkal több anyagból kell majd készülni.
2018. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom egyszerre megcsinálni, mert benne vagyok az MSC képzsében, azt előbb befejezem, és nyelvvizsgázom is idén.

És mellette pedig dolgozok.

Ezért az tűnt az egyetlen járható útnak, ha széthúzom, mert emelt érettségi mellett is rengeteg dolgom van, hogy mindent lezárjak,mielőtt belekezdek ebbe a kalandba :)

2018. okt. 12. 19:45
 14/17 anonim ***** válasza:
Mi újság van veled?
2022. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Megcsináltam! Kis csúszással, de most vagyok 1. éves ÁOK-on :)
2022. márc. 23. 11:11
 16/17 anonim ***** válasza:
De jó! Gratulálok! :)))
2022. ápr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Wow, de jo volt ezt vegigolvasni. Miujsag veled azota? :)
2022. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!