Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar 40, matek 41 ponttal...

Magyar 40, matek 41 ponttal melyik középiskolába, és mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés

Berzsenyi - fizika szak

Apáczai - matek-fizika szak

Szent László - info szak

Szent László - matek szak

Szent István - reál szak

AKG

Könyves - mindkét osztály



2018. jan. 27. 18:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:
öhm...úgy tudom, hogy a verseny csak akkor számít, ha elérem azt a ponthatárt, de javítsatok ki, ha rosszul mondom.
2018. jan. 29. 09:55
 12/72 anonim ***** válasza:
56%
ti rontottátok el ? akkor én mit mondjak matek 35, magyar 33 ponttal ? Amúgy a matek átlag az 25,a magyar 37 pont
2018. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én berzsenyis vagyok, igaz h nem fizika-tagozaton, ezért csak azt tudom mondani, hogy a berzenyiben a szóbeli iszonyú sokat számít minden szakon. Tehát nyomd meg a szóbelit 45 pont fölé, és akkor nem lesz baj

Soka sikert

2018. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:
Igen, a szóbelinek mindenképp jól kell sikerülni, de nem tudom, hogy hogy pontozzák. Mennyire nehéz egy 45-50 pontos szóbelit összehozni?
2018. jan. 30. 16:32
 15/72 anonim ***** válasza:

Hát az Apáczai nem biztos, de az összes többi igen.

Akg-t akkor ajánlom, ha gazdagok vagytok

2018. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon érdekes:) Én 3 éve pont ugyanilyen leosztásban írtam 81 pontos felvételit 41 pontos matekkal és 40 pontos magyarral. Nem tudom, hogy most milyen volt a felvételi nehézsége, de akkor 81 pont nagyon jónak számított. Nekem akkor max hozott pontom volt osztályzatokból és felvettek volna az Apiba, de szerintem ilyen pontszámmal még talán a Fazekasba is lenne esélyed egy jó felvétlivel. Ez nem egy dolgozat, ahol a 81% négyes, itt a többség 60 pont körül ír és nevesebb gimikbe is már 70 pont körüli írásbelivel simán behívnak. Itt egy link: [link]

Ez nem tudom melyik évből van, talán 2016-os (feltételezem, az átlagpontok és a jelentkezettek pontjai ennyire rövid idő alatt nem nagyon változnak). Jól látható, hogy matfizre sokakat behívtak, és egy olyan 20-21 pontos szóbelivel (ha te is maxot hozol) már jó eséllyel bent vagy. Az oktatas.hu szerint tavaly a 45. hely volt a legmagasabb felvett tanuló helyezése, szóval szerintem van esélyed. Hajrá. Én végül az AKG-ba mentem, nem bántam meg és nem feltétlenül csak akkor éri meg, ha gazdag vagy, mert lehet pályázni ösztöndíjra, amit ha elnyersz akkor radikálisan kevesebbet kell fizetni.

2018. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
Amúgy a behívási ponthatárról annyit, hogy neked ugye van most 61 pontod, ha jól értelmezem. Ehhez még jön 10 pont, attól függően, hogy milyen jegyeket hozol. Ezek alapján szerintem nem lehet kétséges, hogy behívnak.
2018. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
huhh igen, bocsi, hülyeséget írtam, nem megy hozzá a 10 pont még, de nem hinném, hogy nagyon felmenne a ponthatár.
2018. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:
Hát..legyen igazad...a jegyek nem teljesen maxok:9,8/10...ugye van néhány hülye tanár az iskolában, aki úgy érzi, hogy feltétlenül, szívatnia kell minket, és ugye így alakult...szóval pont a matek lett 4-es, ezt én is cikinek éreztem, de rájöttem, hogy attól nem vagyok hülyébb, és pontokban meg olyan nagyon nem számít :)
2018. jan. 31. 14:53
 20/72 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, itt mindenki elrontásról beszél, miközben itt a Tiszántúlon hálat adunk az istennek, ha megvan 60 pont a felvételire. Összességben. :D Nekem 67 pont lett, magyar 43, matek 24.
2018. febr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!