Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire esélytelen a helyzet...

Mennyire esélytelen a helyzet így?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni viszont ehhez újra kell érettségiznem. Ahhoz hogy idén megpróbálhassam, májusban kell újraraknom az érettségit, matekből és infobol (gazdinfo-ra szeretnék menni/proginfora, de mindenkeppen informatika eredekel leginkább) BGRE jelentkeznék gazdinfora, ahova a ponthatár 319 ha jól néztem. Az érettségim ahogy mondtam eléggé rossz lett, mind a kettőből 2est tudtam összehozni, bevallom egy szót nem tanultam rájuk, akkori fejjel nem érdekelt az egész, viszont most 22 évesen rájöttem valamit kezdeni kell magammal. Mind a kettőből 80-90% ot kellene irnom, így lenne 350 pontom ami még nem biztos hogy fix felvétel de meg szeretném próbálni.Nem vagyok hülye gyerek, csak akkoriban eléggé beszippantot a játékok világa így azzal foglalkoztam tanulás helyett. Viszont amikor odafigyeltem simán hoztam a 4es 5s jegyeket. Mennyi esély van felkészülni májusig minden nap tanulással, matek miatt tanárhoz járnék azon kívül, hogy itthon tanulnék. Nyelvvizsgán is gondolkodom a + pont miatt, de előbb az érettségi a cél.

Meglehetne csinálni vagy ne is álmodozzak erről?



2018. jan. 31. 21:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
És add be most a jelentkezésedet az egyetemre, semmit nem veszíthetsz, ingyen van, ha összejön annyi pontod, megbánnád, hogy nem adtad be. Nem baj, hogy csak májusban érettségizel, majd akkor fel fogod tudni tölteni az eredményedet.
2018. febr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Akkor ha most megvan az erettsegim akkor azt az új felülírja?
2018. febr. 1. 09:13
 13/18 A kérdező kommentje:
Ha jelentkeznek most egyetemre persze.
2018. febr. 1. 09:13
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Anno is így volt, 12. februárjában kellett beadni, mindenki úgy volt vele, hogy az előrehozottak kivételével fingja nem volt arról, hogy milyen lesz az érettségi. Ponthatárhúzásra (júli vége) majd meglesz.
2018. febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha jobban sikerül, akkor az új eredményeidből fognak számolni (gondolom, hogy mivel javítani akarsz, akkor ez a cél), ha nem, akkor még mindig ott van a régi, tehát az sem veszik el.


Amúgy szerintem középfokon egyik sem nagy dolog. Az informatika az szerintem a legkönnyebb, komolyan. Töltsd le a korábbi feladatsorokat az oktatas.hu-ról és próbáld meg megoldani, akkor legalább te is látod, hogy kb. mire számíthatsz majd. Szövegszerkesztés, táblázatkészítés, prezentáció, adatbázis, weblap és a szóbeli, amire könnyen meg lehet tanulni azt a 20 tételt. Én úgy érettségiztem infóból, hogy első két évben emeltes voltam, de utána két évig egy percet nem gyakoroltam és bőven 90% felett sikerült.

A matek sem vészes, viszont ott azért nem árt, ha gyakorolsz és kellenek az alapok, de azért tényleg van nagyon sok olyan feladat, ahol csak gondolkodni kell. Ha eljársz tanárhoz is és gyakorolsz is, akkor szerintem menni fog.


Próbáld meg, aztán majd kiderül.

2018. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki könnyűzik érettségivel... Pedig azért annyira nem könnyű.


Persze nem nehezek a feladatok, de át kell látni mert sok van és ha nem megy elemi szinten akkor nem könnyű.


Amúgy érettségi jelentkezést be kellett már adni ha jól tudom januárban.


Ha sose tanultál matekot akkor 4 5 hónap kell amíg felhozzod napi 1 2 órában, de ha csak a típus feladatokat oldódik meg lehet gyorsabb csak úgy van ami kimaradt.


Infónál meg van kB 150 perced és van 4 külön feladat. Azért ahhoz sietni kell hogy meglegyenek és nem sok idő van keresgélni.

2018. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Február 15 a jelentkezési határidő ha jól olvastam :D
2018. febr. 1. 19:19
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is újraérettségiztem, irodalomból és töriből is. Annó megkérdeztem, hogy van-e esélyem felkészülni pár hónap alatt, és a válasz igen. Felvettek az egyetemre, egyszerre van vagy 8 tárgyam, azokból általában 40 tétel, és van, hogy csak 1 hetem van felkészülni. ( ezzel még sokat is mondtam) Nos, lehetetlen nincs, csak tehetetlen. Ha valóban szeretnél egyetemre menni, akkor teszel érte, és rendesen felkészülsz. Én még a nyelvvizsgát is letettem. A matek ráadásul olyan tárgy, hogyha egyszer megérted, felveszed a fonalat sikerül.. kb az infó is erre épül, bár ott azért tudni kell lexikális dolgokat is. Sok sikert!
2018. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!