BGE vagy Corvinus?

Figyelt kérdés
Pénzügy számvitel szakra szeretnék majd jelentkezni és ez a két lehetőség merült fel bennem, de nem tudom melyikkel járnék jobban. A BGE-ről azt hallottam gyakorlatiasabb a Corvinusról pedig, hogy jobb az informatikai képzése. Tapasztalatok?

2018. febr. 11. 17:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%
Csányival való példálózás rohadt nagy öngól volt ennél a kérdésnél, mivel a PSZF elvégzése után dolgozott egy kicsit, majd inkább beiratkozott a Corvinus-ra (az akkori Marx Károly-ra) és pénzügyből diplomázott majd doktorált. :D
2018. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%

Kedves utolsó!


Köszönöm, hogy rávilágítottál ismét a tipikus beszűkült gondolkodásmódra. Kérlek mutasd meg nekem, hol állítottam, csakis a BGE lehet a jobb? :D


Illetve gratulálok hozzá, hogy egy fél mondatomból leszűrted, hogy a Kiss és Társa Bt-nél dolgozok OKJ végzettséggel. Kicsit pontosítok, egy BIG4-nál dolgozom, elvégeztem az egyetemi képzést is, és igen, a BIG4-nál vannak többségében a BGF-en végzettek. Majdnem talált :D


Mi lenne ha nem próbálnád vakon lehúzni a BGE-t és esetleg belátni, hogy mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai?

Én sehol nem mondtam, hogy egyik jobb a másiknál, csak azt melyik miben erősebb, mire készít fel. Engem speciel hidegen hagy a tőzsde, sose érdekeltek a vállalati pénzügyek mélyebben, de ezért nem mondom azt a Corvinusra, hogy sz*r, hanem tudván, hogy az én jövőbeli terveimnek a BGE jobban megfelel, azt végeztem el.


Attól, hogy téged jobban érdekel a szakma ezen része, még nem csak ez az egyetlen normális dolog, amit végezni lehet. Neked lehet nem tetszik a könyvelés, de én hamar a Dunának mennék, ha naphosszat a pénz időértékével kellene foglalkoznom. De mivel a kettő összehasonlíthatlan, már megint ott tartunk, hogy felesleges a két egyetemet egyáltalán egymáshoz mérni. És ismét eljutottunk a beszűkült látásmódig :)


A Kérdező meg majd eldönti mit szeretne tanulni, felesleges kitalálni helyette. Sokkal hasznosabb neki is, ha az adott intézményben végzettek leírják az ott szerzett tapasztalataikat bárminemű negatív minősítés nélkül a másikra vonatkozóan.

2018. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
4%

Majdnem bejött, Deloitte :D

Kíváncsian várom, mivel indokolod meg, hogy ahol állításod szerint több a Corvinusos, ott valójában a BGE a hangsúlyosabb :D


De mivel látom, hogy nem tudsz tovább látni azon, hogy ha valakit nem érdekel a pénzügy, jobban szereti a könyvelést, az csakis idióta lehet, ezennel ezt a vitát lezárom :D

És inkább örülök, hogy nem egy ilyen agymosott, korlátolt gondolkodásmódú vagyok, aki lenézi a másikat, mert nem az általam istenített Corvinusra jár. Szerencsére én még képes vagyok belátni, hogy semmi se fekete-fehér, és egy villanyszerelő is ugyanolyan értékes tudással rendelkezik, mint bárki más, csak épp egy olyan szakterületen, ami engem a legkevésbé se vonz :)

2018. febr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
71%

Onnan, hogy nem egy ismerősöm dolgozik ott, és mondják. Még azért itt hagyom ezt is neked:


A LinkedIn felhasználói adatbázisa szerint a 2010 után a Budapesti Gazdasági Egyetemen és a Budapesti Corvinus Egyetemen végzett hallgatók következőképpen helyezkedtek el a 4 nagy könyvvizsgáló cégnél:


a Budapesti Corvinus Egyetemen


199 ember Helyezkedett el az EY-nál

155 a KPMG-nél

143 a PwC-nél

és 67 a Deloitte-nál


a Budapesti Gazdasági Egyetemen


43 ember Helyezkedett el a KPMG-nél

34 az EY-nál

33 a Deloitte-nál

és 23 a PwC-nél


Ezt egy egyszerű szűréssel te is le tudod ellenőrizni.

[link]

[link]

Többszörös különbségek. :) Pedig a BGE-re 2000 hallgatóval több jár... :D Na persze nem mindenki van regisztrálva erre a roppant hasznos kis oldalra, de azért elég korrekt képet fest a dolgokról, és nem nagy eltérések lehetnek nagy általánosságban.

2018. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
11%
Köszönöm szépen ezt a roppant megbízható statisztikát :)
2018. febr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon szívesen. Mi is köszönjük a te roppant megbízható egyéni történeteidet.
2018. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
18%
Szívesen. Örülök, hogy széppé tehettem az estédet :)
2018. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
73%

Ennyit veszekedni a semmin! Szerintem mind2 intézmény magas rangú és sikeres legyen elég ennyi! Na meg nem a papír számít, hanem a tudás.


Egy nem Bge-s nemis Bce-s pszes

2018. febr. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat attól függetlenül hogy ki ki a saját igazat hajtja, nem az lett volna a celom hogy idiota vitat generáljak. Bőven elég lett volna annyi hogy én a Corvinusra/BGEre jarok és azt tapasztaltam hogy...
2018. febr. 24. 12:06
 20/30 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!


Ha elolvasod, láthatod, hogy én leírtam, mi a tapasztalatom a sulival, mégis le lettem pontotva, a másik válaszolóval szemben, aki viszont csak folyton belém kötött, de egy valós tapasztalatot nem hozott fel.


De elmondom még egyszer: már másfél év után olyan szintű tudást tudott átadni a BGE, hogy főállásban, szakmában el tudtam helyezkedni, amihez hozzá kell tennem, hogy ez akkor releváns infó, ha a számvitel érdekel. A pénzügy szakirányról nem tudok nyilatkozni.

2018. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!