Érdemes matekot tanulnom?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, most dolgozom, viszont mellette tanulom az angolt keményen, októberben szeretnék elmenni érettségizni, nyáron nyelv vizsgázni. Pár éve még úgymond nagyon gyerekesen éltem az életet, nem igazán érdekelt a tanulás, ilyen volt a matek is, semmit nem tanultam rá, csak a kettes meg legyen, néha a 3-mas is megvolt, de inkább a 2-es volt a jellemző. Most viszont gondolkodom, hogy kéne tanulni azt a matekot, mert pl. általánosban szívesebben tanultam a matekot, kiskoromban már nagyon korán tudtam számolni, bár ennek semmi köze egy középiskolás matekhoz, de ehhez a tárgyhoz kötnek sikerélmények, még ha 10-12 éve is volt. Valami ilyen irányba is mennék tovább, mérnöknek szerintem már nem tudnék, de igazság szerint mindig érdekeltek a házak, alaprajzok, műszaki megoldások, de a szülői nyomás is inkább a humános irányba akart volna tolni, de most már nem akarom hagyni. Érdemes belevágni a dologba? Menjek-e tanárhoz, vagy elég itthon netről fejleszteni magam? Van egy Obádovics könyvem is. Szóval a motivációm most már megvan, mert már nincs rám erőltetve. Többen sajnos mondták, hogy neked ez úgyse fog összejönni.
2018. ápr. 5. 23:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit zavaros, remélem azért érthető nagyjából. 20/F
2018. ápr. 5. 23:40
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg hát most sok időm is van szerencsére.
2018. ápr. 5. 23:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Ált isibe jó voltam belőle, ez kimaradt.
2018. ápr. 5. 23:50
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Menj tanárhoz. Pár hónap alatt fel lehet készülni az emelt matek érettségire a nulláról, ha egy magántanár foglalkozik egy motivált diákkal és nem egy padsorba kell gubbasztanod ahol a tömeg igényeihez igazodik a tananyag.
2018. ápr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Most nézegetem a szakokat, s az energetikai mérnöki az, ami engem érdekelne. Gondolom ezek a szakemberek tervezik meg fűtésrendszert, világítást, stb. Beszélni fogok egy tanárral szerintem, ha októberben nem is, de jövő májusig mindenképp szeretnék felkészülni. :)
2018. ápr. 6. 00:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Hajrá! Nem késtél le semmiről, sőt. Ha mérnök akarsz lenni, akkor legyél az. A fontos, hogy kezd el napi szinten foglalkozni vele. Vedd nagyon komolyan a célt.


És ha megteheted menj tanárhoz. Lehet netről felszedhetnéd a tudást. De a tanárnak az egyik szerepe az, hogy mozgásban tart motivál.


Ha angolul tudsz már annyira, hogy feliratos videókat megérts akkor ezt nagyon ajánlom. Tanulásról szól. Motiválhat is, hogy higgy benne, hogy megtudod csinálni. És szerintem ezekből a kurzusokból nagyon lehet nyelvtudást fejleszteni mellesleg.

[link]


de még egyszer. A legfontosabb a rendszeresség. napról napra.

2018. ápr. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na már ez egy jó dolog nekem, hogy itt is biztatnak, mennyi mindenre jó a net, 15 éve bajban lettem volna. :) Köszi szépen. :)
2018. ápr. 6. 01:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyenekből lesznek a jó szakemberek :) csináld amit szeretsz!!!
2018. máj. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!