Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnökin mennyire...

Vegyészmérnökin mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés

A debreceni egyetemre szeretnék majd jelentkezni, a vegyipariba járok, heti 9 kémia óránk van és nagyon szeretem amit tanulunk,jó sokat számolunk is. Viszont én olyan 3as,4es vagyok matekból.

Szóval szeretném a véleményeteket kikérni, hogy mennyire izzadnék vért, vagy egyáltalán megtudnám e csinálni a vegyészmérnökit?

Saját tapasztalatokat várnék:)



2018. máj. 3. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Analízis van ott, ami integrálás deriválás és hasonló csúnyaságokat jelent.

Hármas négyes matekkal lehet gondjaid lesznek ott, főleg hogy nem emelt szinten tanuljátok.

Saját tapasztalat, igaz én biomérnökire járok(máshová) de nekem sem volt erősségem a matek és nagyon szenvedős a matek így.

2018. máj. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) meglátom még, van 1 évem. Addig fejlődhetek is:)
2018. máj. 4. 20:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most vagyok első éves biomérnök hallgató.Nem emelt matekkal mentem és nem is voltam faktos.Az első zh-ra való készülés kínszenvedés volt,de utána belejöttem.:)Csak gyakorolni,gyakorolni kell!

2018. máj. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is rengeteget kell még addig:s

Na de hátha:)

2018. máj. 5. 17:01
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én villamosmérnökin vagyok. Sima középiskolában kettes-hármas voltam matekból. Érettségim 92%-os lett középszinten. A matekos tárgyakból javarészt hármas vagyok és voltam.
2018. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nahát! De ügyes vagy! Megkérdezhetem, hogy ez hogy sikerült? Jártál külön tanárhoz?
2018. máj. 5. 22:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem. Csak figyeltem órán. Mikor megkaptuk a feladatlapot akkor derült ki, hogy órán kb. 5x olyan nehéz feladatokat oldottunk meg, mint amilyenek az érettségiben voltak. Így aztán mindenki vagy 2 osztályzattal jobb eredményt ért el érettségin, mint évközben matekból. Pedig egy sima szakközépiskolába jártam. (Mikor volt osztálytársammal beszélgettem érettségi előtt, ő teljesen le volt döbbenve, hogy mi ilyeneket tanulunk matekból, pedig ő matektagozatos gimis osztályba járt.)
2018. máj. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én DE biomérnökre járok, mérnökként alapvetően tudni kell számolni, de azért nem ez a legfontosabb.

Az elején akkor nagyon kell figyelni, sokat kell gyakorolni és akkor megy is. A matekhoz 3 dolog kell: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

Később néha elő kell venni az integrálást, pl fizikai kémiában, folyamatirányítás, vegyipari művelettan.


Ha a matek nagyon nem megy, ott van a kémia szak is, ott nem kell annyira.

2018. máj. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Oda járok én is, most érettségizem, majd jövőre tudok válaszolni :-)
2018. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Elég problémás lehet, ha időnként nem érted a középiskolai matekot. Nekem úgy, hogy emelt matek érettségivel mentem, is csak hármas lett az első féléves matekom, pedig annak az anyagát már nagyrészt vettük is. De teljesíthető.
2018. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!