Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El vagyok keseredve. Tanács?

El vagyok keseredve. Tanács?

Figyelt kérdés

Salgótarjánban szeretnék járni szakkozepiskolába egészségügyire. Írtam is nekik emailt, mert az esti tagozatra szeretnék járni, de ezt írták vissza :


Az életkor nem számít, az érettségi vizsga megléte a feltétel, valamint egészségügyi alkalmasság.

Amennyiben a jelentkezőnek nincs meg az érettségi vizsgája, de a 2018/2019-es tanév október-novemberi vizsga-időszakában feltételezhetően teljesíti azt, akkor megkezdheti 2018. szeptemberében a képzést.


Ezen az egy iskolán kívül nincs más lehetőségem és jól értelmezem, hogy érettségi vizsga nélkül nem lehetek be ebbe az iskolába? Vagy van valamilyen mód, hogy megszerzzem ebben az iskolában? Válaszokat előre is köszönöm. Írtam nekik is, de egyelőre még nem írtak vissza, ezért kérem a segítségeteket.


2018. máj. 21. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy nem mehetsz ide ha nincs érettségid. Vagy ha mégis akarsz, akkor úgy mehetsz ha elmégy érettségizni és mikor már megvan, akkor úgy jelentkezel az iskolába.
2018. máj. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a jelentkezőnek nincs meg az érettségi vizsgája, de a 2018/2019-es tanév október-novemberi vizsga-időszakában feltételezhetően teljesíti azt, akkor megkezdheti 2018. szeptemberében a képzést."


Ezen mit nem lehet érteni? Meg kell csinálni az érettségit.

2018. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hogy csináljam meg, ha még csak ez lenne az első szakkozepiskolám?
2018. máj. 21. 18:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor miért estire akarsz menni?
2018. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Külföldön élek nem tudnék bejáró lenni, nálunk pedig ez a szakk nincs.
2018. máj. 21. 19:02
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek lehetséges ezt elintézni valamilyen módon?
2018. máj. 21. 19:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet elintézni. Az a feltétel, hogy legyen egy érettségid. Ha nincs, de idén ősszel meg tudod szerezni akkor is felvesznek, de ha nem sikerül, akkor csak 2 hónapig jársz oda, mert kirúgnak. Érettségit gimnáziumban és szakgimnáziumban tudsz szerezni Magyarországon, "külföldön" az adott ország szabályai szerint tudod megszerezni.
2018. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen tudom, de gimnáziumban járjak le 4 évet feleslegesen?
2018. máj. 21. 20:49
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

"feleslegesen"


Na jó, hát erre már nem tudok mit mondani.

2018. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát a gimnázium csak felkészítő mi mást írjak rá. És ha 4 év után nem megyek tovább? Mit kezdek gimnáziumi érettségivel? Semmit. Na mindegy.
2018. máj. 21. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!