Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El vagyok keseredve. Tanács?

El vagyok keseredve. Tanács?

Figyelt kérdés

Salgótarjánban szeretnék járni szakkozepiskolába egészségügyire. Írtam is nekik emailt, mert az esti tagozatra szeretnék járni, de ezt írták vissza :


Az életkor nem számít, az érettségi vizsga megléte a feltétel, valamint egészségügyi alkalmasság.

Amennyiben a jelentkezőnek nincs meg az érettségi vizsgája, de a 2018/2019-es tanév október-novemberi vizsga-időszakában feltételezhetően teljesíti azt, akkor megkezdheti 2018. szeptemberében a képzést.


Ezen az egy iskolán kívül nincs más lehetőségem és jól értelmezem, hogy érettségi vizsga nélkül nem lehetek be ebbe az iskolába? Vagy van valamilyen mód, hogy megszerzzem ebben az iskolában? Válaszokat előre is köszönöm. Írtam nekik is, de egyelőre még nem írtak vissza, ezért kérem a segítségeteket.


2018. máj. 21. 18:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Mit kezdek a gimnázium érettségivel? Semmit"...


Ja, semmit, végülis a kérdésben említett szakközépben sem várják el az érettségit.... Most nem beszólni akarok vagy ilyesmi, de te tényleg nem érted? Azt írták, hogy akkor járhatsz erre a képzésre, ha már van érettségid, de még esetleg az is belefér, ha csak a 2018-as októberi vizsgaidőszakban érettségizel le és még akkor is elkezdheted a képzést 2018 szeptemberében. Magyarul, mindenképpen szükséged van egy érettségi vizsgára, másképp nem tanulhatsz ott. Erre írták, hogy pl. gimnázumban is lehet érettségit szerezni és ezért lenne értelme megszerezni az éretségit, mert az az egyik felvételi követelménye annak az egészségügyi szakközépiskolának. Érted? Amúgy kérdés, hogy hány osztályod van, mert ettől is függ, hogy milyen lehetőséged van megszerezni az érettségit.

2018. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azt kezded az érettségivel, hogy továbbmehetsz ide. Érettségi nélkül komolyabb szakmáról és munkáról ne álmodj, erről a szakmáról se.
2018. máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Legelső válaszoló vagyok. Ha annyira nem akarsz gimibe járni, akkor legyél magántanuló. Akkor tanulhatsz egyedül, nem kell bejárni.
2018. máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!