Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelentkeznétek, de nem...

Ha jelentkeznétek, de nem vennének fel sehova egyetemre, ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha most nem vesznek fel, max 1 évet szeretnék csak kihagyni. Ezidő alatt mit tudnék csinálni? Minden érdekel, ami pluszpontot jelent.

Egyébként angolból emelteztem, de nem olyan lett, amilyenre számítottam. Más nyelvet nem tanultam eddig, illetve szakmai tárgyból érettségiztem, de az a terület nem tud érdekelni, nem szeretem.

Gondoltam valamilyen OKJ képzésre, de mind(?) 2 éves, ami már elég sok, tekintve hogy tényleg csak a felvételi miatt csinálnám, és amúgy is 2x voltam 9.-es (nyelvi előkészítő).

Angolból nem tudom, hogy tudnék-e jobb érettségit csinálni újra, illetve a többiből sem emeltet.

Most nagyon elkeseredettnek érzem magam és tanácstalannak.



2018. jún. 12. 01:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó pont hülyeséget beszél. A mesterséges intelligencia, deep learning stb. leginkább a "haladó statisztika" szóval lehet jellemezni, ahol pont a szociológusok a királyok. Továbbá a szociológusok pont hogy az AI, deep learning egyik legfőbb felhasználói. A szociológia az egyik legjobb tudományos terület.
2018. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

En most emelteztem ujra angolbol + tori szintemelo. En is az erettsegit tudnam ajanlani, mellette esetleg tanulhatsz mas nyelvet is/dolgozhatsz.

Viszont arra figyelj, hogy ha pl. a matekot most elrontottad, akkor hiaba erettsegizel belole ujra, semmit nem kapsz erte, mert az erettsegi atlagot mindig a bizonyitvanyban szereplo adatok alapjan szamoljak!:)

Az angolod hany szazalekos lett?

Magyarbol vagy toribol is csinalhatsz egy emeltet/ujra a kozepet.:)

2018. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Az angol írásbelim 70% lett, már amiatt is kicsit csalódott voltam, aztán a szóbeli meg még rosszabb lett. Nem tudom mennyi pontot kaptam, és igazából még nem is tudom, hogy ezt hol és mikor tudom meg, nem a saját iskolámban csináltam. De én arra számítok, hogy 60-65% lesz.
2018. jún. 12. 19:04
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno az angolom 75% lett, szobelivel 68.:)

Iden ujra megcsinaltam es 85%-os irasbelivel kb.83%-om lesz!

Szerintem erdemes lenne jovore ujra probalkoznod, mert ha most 60 korul lesz, akkor nagyon konnyu javitani rajta egy ev alatt.:)

2018. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi és gratulálok!:)
2018. jún. 12. 23:20
 16/20 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom neked hogy a német és a spanyol sokkal nehezebb mint az angol, spanyol ugyan olyan szinten van kb mint a német.

Én anno először a németet tanultam aztán azt mondták hogy ha ilyen jól megy akkor tanuljak meg angolul is mivel a két nyelv hasonló 1.5 év alatt meg is tanultam igaz nem napi szinten tanultam aztán spanyolul is meg tanultam valamiért meg tetszett :-)

Először az angolt próbáld meg jól megtanulni aztán jöhet a német és ha még lesz kedved hozzá spanyol.

Sok sikert.

2018. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Én is OKJ-s képzésre mennék, de valami egészen mást csinálnék, amivel hasznot is hajtanék az embereknek, pl. elmennék ápolónak, vagy legalábbis kitanulnám, és ha a következő felvételi sem sikerül, nem érzed azt, hogy haszontalanul telt el az időd.
2018. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Viszont neki pont kell, tehát azzal nem megy semmire, ha elmegy dolgozni vagy olyan OKJ-t csinál, amit nem számítanak be.
2018. jún. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a nyelvvizsgát -
2018. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hova jelentkeztél ?
2018. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!