Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy informatikus?

Gépészmérnök vagy informatikus?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja nekem, hogy informatikusként akár otthonról is dolgozhatok, otthonról elvégezhetek külföldi munkát, külföldi cégeknek rengeteg pénzért.


Gépészmérnökként pedig ha elvégezném, akkor tulajdonképpen egész életemre mérnök lennék ami azért nem kis dolog. És nem is hiszem, hogy van benne annyi pénz mint az informatikában, és annyi lehetőség. Hiszen az informatika rohamosan fejlődik, és egyre több szakember kell.


Légyszíves segítsetek a döntésben, nem azt mondom, hogy ti mondjátok meg melyik legyen mert természetesen nem tudjátok, hogy én, egy idegen mire képes, meg mit szeretne. Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, előre is köszönöm.



2018. jún. 17. 00:18
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Srácok, maradhatnánk a kérdésnél?
2018. jún. 17. 14:58
 22/22 xpeterx1995x ***** válasza:

Személyes vélemény gépészként, lehet páran megharagudnak, de az infos szakma is, hogy így nőnek a fizetések stb egyre jobban felfog hígulni, boldog boldogtalan ott fog kikötni, az már más kérdés hányan végzik el és mennyi idő alatt...Fizetésben egy jó infos aranyat ér, míg a egy jó gépészként is milliókat kereshetsz akár itthon is!!!

Gépészként talán közelebb kerülsz az infohoz, mivel néhol nálunk is van programozás...Az már más kérdés milyen szinten egy egy jó alapot ad C/C++-ba...(Hangsúlyzom nálunk progtervesek se tanultak többet, pedig nekik ez a szakmájuk). Egy szó mint száz ha érdekel mind2 inkább gondolkozz el a Mechatron vagy Villamosmérnökin hiszen ott jobban rá mennek az infosra, de gépészként is ha van időd, elsajátíthatod míg azért infosként a gépész tárgyakat/rajz stb nem biztos, vagyis szerintem nehezebb bár ez saját vélemény, mindenki más...Ahogy egy infos cég HR-ét idézem, többet ér azaz infos aki otthon saját magától programokat/modokat készít mint az aki iskolában csak besegelte a programozást...És hangsúlyzom infos fizetés/gépész is azért mert elvégzek nem lesznek az egekben ehhez le kell tenni valamit is az asztalra...Csak úgy nem fogják a 400+ fizetéseket adni mert vagy egy jó diplomád?!

2018. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!