Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik pályát...

Szerintetek melyik pályát válasszam? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok,idén érettségiztem,eddig az orvosi volt a cél.A bioszt megcsináltam ötösre,a kémia viszont nagyon rosszul sikerült,még a 25%-ot sem értem el az írásbelin.Na és itt a bibi.Végzősként nem voltam faktos,magánórákra jártam egy másik városba.Az ottani tanárom állandóan ledorgált,akármennyire jól tanultam meg az anyagot,így a motivációm is lassacskán alábbhagyott.Aztán decemberben átmentem másik tanárhoz,aki biztatott rengeteget,de nagyon kevés volt az idő májusig,hogy rendesen felkészüljünk.Az írásbeli után voltam pszichológusnál(nem,nem vagyok elmebeteg) mert nem éreztem azt,hogy képes lennék valaha is bekerülni és végigvinni az orvosi egyetemet.Ő rengeteget segített,öntött belém lelket.Viszont május óta mióta itthon vagyok,rengeteget gondolkodom ezen,és kezdem meglátni az orvosi pálya árnyoldalait.Rengeteg idő,mire szakosodik az ember,utána meg jön az hogy ja,gyereket kéne szülni,és nem tudsz kiteljesedni,plusz amit az orvos ismerőseimtől hallottam,leköpködik,lehülyézik az orvost,stb. Köszönöm,én ebből nem kérek. Így biztos olyan orvos lennék,aki inkább a kutatás felé szakosodik.Gondoltam még a fogorvosira is,mivel hamarabb boldogul az ember,4-5.évben már dolgoznak stb.

És jön a másik irány: nemzetközi gazdálkodás.

Mindig imádtam nyelvet tanulni,az átlaghoz képest könnyebben is megy(ezt az angol magántanárom mondta anno) érdekel a gazdaság.A matekkal nem volt gondom,igaz nem tettem bele túl sok energiát,minden időmet elvitte a biosz-kémia,de még így is megírtam egy stabil 4-re az érettségit.Úgy érzem,hogy ha rátanulnék,sokkal jobban menne.Ez a szak nyilván vegyes,humán-reál egyben,mégis közel érzem magamhoz.

Beszéltem anyával is,ő azt mondta,támogat mindenben,csak ne legyen az,hogy felvetetem magam egy egyetemre,amit nem is szeretek annyira,bukdácsolok össze-vissza stb(Van ilyen ismerősünk,aki másodjára került be ÉPPEN az orvosira,lassan végeznie kellene,23 éves és passziváltatta magát már többször.)

Nagyon szeretném,ha valaki hasznos tanáccsal látna el.Aki elolvasta,annak nagyon köszönöm!



2018. jún. 25. 08:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
72%

Azt hiszem az előzőek jól leírták. 25% se ment... ne haragudj, de ez így már magában esélytelen. Főleg, ha magántanárral csináltad. (Egyetemen nem nagyon lehet ilyet, meg a tanárt okolni is felesleges, mert mindenkit ugyanaz tanít, és ha 80-90% bukik, akkor úgy is látszik, hogy valami nincs rendben...)

A gyerekszülés/nevelés amúgy szerintem meg már magában egy hatalmas feladat. Csodálkoznak, hogy ritka a 2+ gyerek, de hát ha vki 25-27 éves koráig tanul, aztán "karriert" épít, ne várjunk mást. Hidd el anyának lenni is szép karrier!

2018. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg végül hogy döntöttél! :)
2018. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!