Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor kell orvosi egyetemen...

Mikor kell orvosi egyetemen bukás után tandíjat fizetni?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam arról, hogy a bukást összefüggésbe hozták a tandíjjal. Ez vizsgára, félévre, évre értendő? Hányszor lehet újra megpróbálkozni? (Maximum hány év alatt végezheti el úgy valaki az egyetemet, hogy ne kelljen tandíjat fizetni?)

2018. júl. 1. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam ilyet, de egy tárgyat 4-szer vehetsz fel összesen(a 4. már dékáni engedéllyel), mielőtt megszüntetnék a jogviszonyod. 3-szor vizsgázhatsz egy félévben, de a 3. vizsga már fizetős.
2018. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdésed.

14 félévet támogat az állam, így értelemszerűen 1 vagy 2 évet tudsz csúszni attól függően, hogy hogy alakítod.

(ha nem passziváltatsz soha, hanem ráhúzol egészben egy teljes évet a tanulmányaidra, akkor 1 évet tudsz csúszni, ha passziváltatsz 2xfélévet, akkor tulajdonképpen 2 évet tudsz csúszni, legalábbis én így számolgattam :D)

Nálunk SZOTE-n egy tárgyat 3x lehet felvenni, én nem tudok arról, hogy dékáni kérelemmel negyedszer is lehetne, de ezt az infót azért ne vedd készpénznek.

Egy tárgyból 3x lehet vizsgázni egy félévben (dékáni méltányossági kérelemmel 4x, ha ez az egyetlen tárgyad, ami megmaradt), összesen pedig 6x.

Nem kell fizetni az ismétlővizsgákért sem, tudtommal nálunk a harmadikért sem. A tantárgyújrafelvétel viszont fizetős.

2018. júl. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!