Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek így? Minek tanuljak?

Mi legyek így? Minek tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A most következő tanévben le kell adnom a jelentkezést faktra. Emiatt kérem a segítségeteket. Amit tudni kell rólam: 4,8-as átlaggal rendelkezek. Kémiából és magyarból lettem négyes. Humán tantárgyak és reál tantárgyak jöhetnek dögivel. Bár megjegyzem, a humán tárgyak mindig is közelebb álltak hozzám. Nézegettem már a felvi oldalát,és egyes szakok követelményeit. Ezt követően mindig megnéztem ezt az oldal,hogy tapasztalatokat és véleményeket gyűjtsek. Viszont nagyon elegem lett abból,hogy minden szakra szinte ,,bűfés szakot" írtak és hogy ,,telített". Így már fogalmam sincs,hogy mi legyek. Elvesztettem a józan gondolkodásomat már.Gondolkoztam a pénzügy és számvitel szakon,de már ez is telített.(Ebben az esetben a banki szektorban helyezkednék el) Legkedvesebb tantárgyaim: töri,angol, biológia,fizika.

Ezek közül a tantárgyak közül melyiket válasszam és minek tanuljak később? Matek tudásomról annyit,hogy ötös vagyok belőle egy erős gimiben.

Nagyon szépen köszönöm,hogy rám szántok néhány percet,és hogy segítetek nekem.



2018. júl. 19. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Jól fizető megbecsült hiányszakmákat érdemes nézni, ha van hozzá tehetséged. Ha megy a matek-fizika-biosz akkor én mérnöki szakokon, esetleg gyógyszerész-orvosi szakokon gondolkodnék. A humánt engedd el, abba nem igazán van jövő.
2018. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A mérnökivel azért félek,mert ott kemény a matek. Ahogy írtam szeretni szeretem a matekot. Egyszerűen nem tudom elképzelni a mérnöki matekot hogy milyen lehet. Az biztos hogy nehéznek nehéz. De félek,hogy ennyi mérnöki matek nem menne. Pedig a gépészmérnök is tetszene. Csak ott is a matek. Hajjj,nem könnyű....
2018. júl. 19. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biosz-fizikával a gyógytornász szakirányt is megpróbálhatod.
2018. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én is ugyanígy voltam mint te. Belemélyedtem a felvibe, és a gyakoriba, és dettó ezekbe a "büfészak" stb falakba ütköztem.

Azt tudom tanácsolni, hogy bármilyen elcsépeltnek is hangzik, válaszd azt, ami tényleg érdekel. Lehet, hogy anglisztika, műfordítás, pénzügy, marketing, közgazdaság, mérnök stbstb telített szakok. Bár ha úgy nézzük, kevés szak van, ami nem telített jelenleg. De ha elmész egyre, akkor ténylg olyanra menj, amiből úgy érzed hogy jó vagy, és szereted csinálni. Mert lesz melletted 100 másik ember, aki nem fogja szeretni a szakot és idővel kihullik, vagy nem kap olyan jó munkát. De ha te valamiben kiemelkedően jó vagy, akkor legyen bármennyire is telített egy adott szakma, lesz munkád.

A biosz-fizikával elmehetsz orvosi, gyógyszerészetis irányba is, mint ahogy az előző mondta. Én is gyógyszerészeten fogok kikötni idén. De ha a matek is megy, akkor bármilyen mérnöki.

Tényleg csak az a fontos, hogy olyan tárgyat válassz, aminek a tanulásától nem 5 perc múlva kap el a hányinger, hanem érdekel is. Hidd el, ennél nincs fontosabb. A humán szakokra is lehet fujjogni, de van ismerősöm, akit egyedül ez az irány érdekelt, és hidd el, nem rossz az ő fizetése sem.

2018. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még csak annyi, hogy ne stresszeld halálra magad a faktok miatt. Válassz 2 szimpatikusat. Tapasztalatból mondom, hogy a hátralévő 2 évben ott is hagyhatod amelyik mégse tetszik, és bejárhatsz egy másik tárgy faktjára, ha meggondolod magad. 2 év alatt annyi minden történhet még, teljesen megváltozhat az érdeklődési köröd.. Ha ez segít, én 11. osztály második félévében kezdtem járni arra a faktra, amiből aztán emelteztem. :D
2018. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Informatikán nem gondolkoztál?


Ha jól megy a matek, bátran gondolkozz el rajta! Ne azért válaszd ezt mert jó a fizetés, ez nagyon fontos.


Én azért szeretem, mert folyamatosan van hova fejlődni benne. Kreativitás és találékonyság kell ami miatt nem unalmas szakma, mindig van hova fejlődni.


De tényleg most neked az a legfontosabb, hogy a hátralévő 2 évedben kóstolj bele mindenbe, amibe csak tudsz hogy rájöjj mi érdekel a legjobban, minben vagy a legjobb. Szóval csak keresgéld az utad, próbálgass ki mindent!


Hidd el higy a fakt választás semmit nem jelent, válassz 2 szimpatikusat aztán maximum váltassz.

Ne stresszelj! Magamra ismerek, ugyan ilyen voltam én is :D

2018. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig velem is az volt a probléma, hogy tantárgyakban gondolkodtam. Én csak magyarból és nyelvekből voltam jó, ezért nagyon sokáig a magyar szakot akartam megjelölni, esetleg el tudtam volna képzelni magam fordítóként/tolmácsként. Ezért felvettem a magyar, olasz és angol faktot. Aztán történt velem valami (egy betegség), ami miatt átértékeltem mindent, mert nagyon megviselt lelkileg. Utána már nem tantárgyakban gondolkodtam, hanem abban, hogy mi érdekelne, mi iránt érzek akkora elhivatottságot, hogy akár évtizedeken át is tudnám csinálni. Így jelöltem meg a csecsemő- és kisgyermeknevelő szakot, mert ez érdekel igazán. Gondold végig te is, hogy mi az, amit bírnál csinálni hosszabb távon is. Persze, lehet, hogy közben kiégsz, ez bármikor előfordulhat, de van még időd dönteni. Azt válaszd, ami igazán érdekel.
2018. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!