Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldönteni már hogy...

Nem tudom eldönteni már hogy "mi legyek"?

Figyelt kérdés

Már hetek óta azon gondolkozok hogy "mi legyek"(hetedikes vagyok)

A kedvenc tárgyaim a matek,fizika,kémia(sok tárgyból 5-ös vagyok napi fél óra tanulással,csak néhány 4-esem van).

Orvoson gondolkoztam meg építészmérnökön.

Innen gimnáziumba megyek továbbtanulni.

(13/F)



2017. máj. 26. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a nyíltnapokat. Egy kis betekintést lehet nyerni a képzésekbe és a szakmákba. Amiket írtál, azok teljesen jók.

Többi tárggyal hogyan állsz? (Anno nekem is azok voltak a kedvenceim amit írtál és kitűnő is voltam mindegyikből, de ennek ellenére például egy verset irodalomból volt hogy 7-8 órán keresztül kellett tanulnom, mert nem láttam benne a logikát (mivel legtöbbe nincs is), így sehogysem akart belemenni a fejembe. Ha neked ezzel nincs problémád, akkor inkább orvosi képzést javasolnék.)

2017. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem a versekkel nincs bajom, hétfőn kell felmondani a Szeptember végén című verset(kb. másfél óra alatt tanultam meg teljesen,ez nem tudom hogy jónak számít-e).

Amiből 4-es vagyok az a földrajz,tesi és a technika.

2017. máj. 26. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon jó, hogy szeretnél céltudatos lenni, de a konkrét eldöntéssel még ráérsz bőven 13 évesen, több szempontból is. Egyrészt azért, mert az egyetem, szak választásáig még reneteg időd van, rengeteget tapasztalhatsz, sok mindent megszerethetsz még, vagy éppen megutálhatsz, ha részletesebb képet kapsz róluk. Továbbá az ember személyisége is folyamatosan változik, ahogy a tervei is ennyi idősen. Meg a közeg nagyon sokat adhat hozzá, vagy rosszabb esetben vehet el tőle. Mármint eléggé befolyásolhat majd az is. Szóval ennyi idősen kinézni a konkrét szakot felesleges. Meg mire odakerülsz, még sok minden változik az oktatásban is (jó, egy orvosi, vagy egy építészmérnöki szakot nem fognak eltörölni, de követelményekben lehetnek még érdekesebb dolgok).


A másik ok még az, hogy általános iskolában az, hogy valamiből négyes vagy ötös vagy, nem jelent sokat. Válassz egy jó gimnáziumot mondjuk reálos tagozattal (pl. matek, vagy matek-fizika, amilyen lehetőségeid vannak), aztán majd meglátod a továbbiakban. :)


Sokunk még érettségi előtt, vagy közben sem igazán látja, hogy mit kezdjen magával, vagy, hogy a választott szak tényleg jó lesz-e.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy most még felesleges drasztikusan szűkítened a lehetőségeiden. Legyen meg, hogy téged mi érdekel (és szánj időt rájuk!), a többi majd alakulgat idővel. :)

2017. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gimibe mész, akkor még ráérsz eldönteni.
2017. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Van még időd, ne aggódj! :) Bennem 15 éves koromban körvonalazódott ki, hogy mi érdekel igazán. Vannak a felvi.hu-n szakma leírások, ha mindenképp felsőoktatásba szeretnél menni.

Engem minden érdekelt és minden ment is, de kellett idő, hogy kiderüljön, hogy mit is szeretek igazán.

Egyébként én is építészmérnöknek készülök, szóval pacsi! :)

2017. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2017. máj. 26. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!