Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi Egyetemisták! Milyen...

Szegedi Egyetemisták! Milyen jó alibi szabadon választható tárgyakat ismertek?

Figyelt kérdés

Nehéz évem lesz, és nem szeretnék a szabadon választhatókkal még nagyobb terheket a nyakamba venni. Milyen tárgyakat ismertek, ahol kb, be se kell járni, vagy be kell de nem kell csinálni semmit, a vizsga szinte semmi, vagy nincs is, esetleg egy beadandó esszét kell írni vagy hasonlók.

Amikről eddig hallottam:

-Borturizmus

-Karriertervezés

-Szabad egyetem?

Esetleg ismertek olyat ami 3 kreditet is adna?



2018. aug. 16. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakácskönyv, mint történeti forrás:)
2018. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A karriertervezésnek van online változata is. Semmit nem kell csinálni egész félévben, vizsgaidőszak előtti 1-2 héten kirakják coospace-re az előadások felvételeit és mindegyikhez egy-egy ppt-t, a hozzájuk tartozó teszteket és kb egy hónapod van megcsinálni az összeset (10-12 teszt, mindegyik olyan 8-15 feleletválasztós kérdésből áll). Csak 5-ös és 1-es van, minden tesztet minimum 80%-osra kell írni. Az előadások felvételeit nem nagyon kell végignézni, nálam csak 1-2 volt, aminél nem tudtam megválaszolni pár kérdést csak a ppt alapján (amit szabadon lapozgathatsz, miközben töltöd a tesztet). Én vizsgaidőszakban egy fél délutánt töltöttem a teljesítéssel (pár közbeiktatott kajaszünettel), mindegyik teszt elsőre sikerült.
2018. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szabadegyetem azért nem leányálom, be kell járni, vizsgázni kell, de előre megvannak a kérdések. Ha kidolgozod, egyszer elolvasod, nehéz nem ötöst kapni.
2018. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Klassz Keddet dicsérte több ismerősöm is. Igaz, erre be kell járni, de állítólag érdekesek az órák, és úgy néz ki az egész, hogy megvan, hogy X órára be kell menni, minden óra végén kapsz egy zsetont, vizsgára pedig el kell vinned a zsetonjaidat, és az alapján kapsz jegyet, hogy hány alkalommal voltál ott. (tehát nincs vizsga) (asszem valami 7-8 alkalom kell talán az 5-öshöz)


A borkultúrának/borturizmusnak egyébként 2 fajtája van. Az egyik olyan, hogy minden héten beültök valahová kocsmázni, a másik meg olyan, hogy be kell fizetni a kb. 20000 ft-os díjat, és elmentek egy 2-3 napos borkóstolóra valamikor. Az összes ismerősöm, aki mesélt már róla az utóbbin volt, vegyesek a tapasztalatok. Volt, akinek nagyon tetszett, de olyan is, aki azóta is folyton szidja, akármikor szóba jön. :D


Személyes tapasztalat alapján:

Rocktöri: Én nem nagyon jártam be, de amin voltam, az érdekes olt, szerintem jó a tanár. A vizsgán nagyon laza kérdések vannak. Karikázós teszt, 50 kérdés, az 5-öshöz 35 jó válasz kell. (ketteshez meg 4...) Egyszer elolvastam a felrakott ppt-ket, könnyűszerrel megvolt az ötös.

2018. aug. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!