Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elkezdenétek a tanárképzésbe...

Elkezdenétek a tanárképzésbe 21 évesen, ha rájönnétek, hogy ez az álmotok? 20L

Figyelt kérdés

Csak 21 évesen tudnám kezdeni.

Ha általánosban tanítanék 25 évesen végeznék. Plusz egy év kötelező gyakorlat.

Ha gimnáziumban akkor pedig 26 évesen. Plusz egy gyakorati év kötelező megint.

Belekezdenétek lányként, ha utána tudjátok, hogy szeretnétek hamarosan családot alapítani, gyerekeket. Illetve nem lenne -e már késő szerintetek belekezdeni? Később pályakezdő lenni?

Eddig egy mérnökképzésben voltam, de nagyon nem az én világom sajnos.

Szükségem van más véleményére,mert nagyon örlődöm most miatta.

Köszönöm a segítséget előre is.



2018. szept. 11. 09:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elírtam:belekezdenétek *
2018. szept. 11. 09:36
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Még ott a tojáshéj a fenekeden. Nemrég gimis voltál. Mi a kérdés?
2018. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 21 az semmi. Van aki 28 évesen kezdi az orvosit...


Annyi a kérdés, hogy van e majd aki ezalatt eltart, esetleg el tudod e magadat, diákmunkából.

Meg, hogy akkor ténylegesen olyan 28 évesen kezdesz majd el dolgozni, ha jólértem... Vagyis, hogy van e olyan párod akinek ez megfelel, akivel ez megoldható?

2018. szept. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
En 30 evesen fogom kezdeni a fogorvosit (nokent), nekem sincs meg gyerekem. Nana, hogy elkezdenem, meg nagyon fiatal vagy!:)
2018. szept. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nincsen még párom. Ezt így előre sajnos nem tudhatom, hogy lesz -e.

És igen ez nagyon aggaszt még, hogy találok -e majd olyan fiút aki elfogad így és akivel megoldható majd így.

2018. szept. 11. 10:34
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként nyáron szoktam dolgozni végig. Meg évközben is szoktam iskola mellett.

Úgyhogy minden erőmmel igyekszem gyűjteni.

2018. szept. 11. 10:36
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
"...aki elfogad így..."? Hogy így? Ez nem sérültség, hiba vagy tévedés. Ez továbbtanulás. Az intelligens élet természetes része. Nem szégyellnivaló dolog, ami miatt nehezebben találsz párt! Aki azért nem akar veled lenni, mert tanulsz, arra nem hiszem, hogy egy intelligens nőnek szüksége van társként.
2018. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat nagyon.

Nekem sokat jelentkenek, mert a családom sajnos nem támogat benne. Ezért szeretném mások véleményét meghallgatni. Ők nem bánnák, ha folytatnám azt amit elkezdtem a mérnökit, de szerintem nincs rosszabb érzés annál amikor tudom, hogy szívből mást csinálnék.:/

Meg akárhogy is számolgattam 19 évesen kezdtem a mérnökit, mert alapból évvesztes vagyok. Msc kellene ahhoz is. És mivel 3,5 év a Bsc az is bele telne 6 évbe. 25 lennék mire lenne egy piacképes diplomám, amiben nem is szívesen dolgoznék.

Csak anyáék annyit látnak, hogy a nővérem 23 évesen megszerezte második diplomáját. És ez így a helyes. Szerintem is büszke is vagyok rá, hogy ő már olyan hamar tudta mit szeretne.

2018. szept. 11. 11:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7. Semmi ilyet nem mondtam, hogy hiba lenne...

Viszont ettőlmég lehet, hogy párkeresés szempontjából hátrány, ez a reális.

Ha a párja nem keres legalább 2 ember helyett, akkor nem lesz belőle családalapítás diploma után, holott a kérdezőnek ez is szempont. Nem tudom, hogy olvastad e a kérdés leírását...

Persze találhat olyan pasit akinek ez nem probléma és olyan munkája van, hogy belefér, ha csak Ő dolgozik.

Vagy ha a szülők támogatják.


Ezek nélkűl pedig mérlegelni kell, hogy melyik a fontosabb.

Mert remélem senki nem akar egy ember átlagos fizetésére és nulla vagyonra gyereket szűlni!

2018. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen ez így van. Egyetértek. Ezért is tettem fel a kérdést, hogy lányként mennyire bevállalható, amit szeretnék csinálni. Ha szeretnék gyereket.

De azt tervezem, hogy nyáron elmegyek a Balatonra vagy nyugatra vagy Ausztriába dolgozni. Nem tudom mennyire van lehetőség, de talán ott többet kereshetnék és tudnék többet gyűjteni. S ha ezt minden évben megtenném mire végzem már talán lenne egy kis pénzem nekem is. Legalábbis amíg nem találok párt tudnám ezt az életvitelt csinálni. Utána persze jó lenne egy párkapcsolatot is felépíteni..

2018. szept. 11. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!