Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné magántanulónak lennem?

Megérné magántanulónak lennem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy több kérdés is van a témával kapcsolatban, de amiket néztem mind régiek.

Gimnázumba járok, a 10.-et kezdtem el. A gyomorgörcsök sajnos nem hagytak el idén, sőt, pánikroham szerűséggel bővült, (nem pontosan az, de kellemetlen élmény) gyakran jön rám sírógörcs, szédülés és hányinger. Ezek mellett egyszerűen utálok bejárni, feleslegesnek tartom a heti öt tesit, és sok más dolgot, mikor hazaérek semmi kedvem és energiám tanulni. Azon gondolkodom, hogy a matek órákra bejárnék (matekból egyébként most is különtanárhoz járok, mert sajnos szükséges, és ez miatt félek leginkább az egésztől) és még amire azt mondják hogy nem ártana ott lennem. A lényeg, hogy nem szeretnék egész nap ott szenvedni, nem érzem jól magam, ajánlották, hogy váltsak osztályt, de se az, se a suli váltás nem segítene, én úgy gondolom. A pszichológust is ajánlották már, ezt nem szeretném ragozni, a lényeg, hogy nem lenne rossz valakivel beszélgetni, ez is egy ok amiért a magántanulóságon gondolkodom. Úgy gondolom, hogy ha rendesen kitudnám magam aludni, nem venné el az életkedvem az iskolai légkör, akkor menne itthon a tanulás. Természetesen a tanáraimmal is kellene beszélgetni hogy ők mit gondolnak, szerintük hogy lehetne megoldani.

Akinek van tapasztalata, elmesélné? Kíváncsi vagyok egy kicsit frissebb infókra és élményekre.



2018. szept. 18. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Én 10-be voltam magántanuló de nekem nem pszichésen volt gondom. Hidd el h nem jó mert nem fogod tudni ugy elsajátítani az anyagot magadtól amennyire kell meg kell a légkör is

Egyébként meg találj megoldást

Régen nem voltak ilyen problémák h uristen nem birom sőt régen a sorkatonaság is olyan volt h mentél mert muszáj volt

Legyél már tökös és bírd ki vagy menj másik iskolába és addig ne mondd h ugyse használna amig nem próbálod

Egyébként meg ezek a tünetek nem elegendőek ahhoz h engedélyezzék a magántanulóságot és ha nem edződsz meg lelkileg, pszichésen akkor nem leszel csak egy gyenge jellem a többiek szemébe és magaddal cseszel ki

Bocs h keményebben írtam le a véleményem de ha átgondolod hidd el h igazam van mert volt ilyen ismerősöm és most egy akaratgyenge semmi ember és úgy is viselkedik habár ő az általános iskolát hagyta ki.

Gondolkozz el ezen

2018. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két lehetőséget látok:


1. Ha van annyi szorgalmad és önfegyelmed, hogy minden nap leülsz tanulni, akkor megpróbálhatod magántanulóként elvégezni azt a két osztályt.


2. Magántanulóba átmész, majd ha betöltöd a 18-at, akkor elmész esti felnőttoktatásra és befejezed a tanulmányaidat, leérettségizel. Ez úgy megy, hogy hetente kétszer van oktatás és normálisan felkészítenek a középszintű érettségire. Viszont ha valamiből emeltezni is szeretnél, akkor arra neked kell külön készülni (akár magántanárral), mert két napba képtelenség betömöríteni annyi plusz anyagot. Azon nem kell parázni, hogy csak 40 éves családos anyukák/apukák lesznek az osztálytársaid, mert ők általában levelezős képzésre mennek. Nálunk is 18-25 közöttiek voltak csak, akik szakmát tanultak ki, de szerettek volna érettségit is letenni.

2018. szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, az kimaradt, hogy valószínűleg egyik opció sem fog tetszeni a szüleidnek, úgyhogy lélekben készülj fel rá... :) A pszichológus sem rossz ötlet, de olyanhoz kell elmenni, akiben tényleg megbízol és nem azzal kezdi, hogy kapásból gyógyszereket ír fel.
2018. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!