Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a fr*ncot kezdjek a jövőmme...

Mi a fr*ncot kezdjek a jövőmmel? SOS! Bővebben lent

Figyelt kérdés

Oké, ez most szerintem hosszú lesz, szóval csak akkor olvasd végig, ha tényleg érdkel! :D


Szóval, mondom az alapszituációt. 18 éves lány vagyok, jól tanulok és imádok írni. Mármint könyveket. Mások szerint nagyon is jó vagyok, de most nem ez a lényeg.


A szüleim (főleg apukám) jogra akar küldeni, hogy ügyvéd legyek, de akárvízmérnöknek, orvosnak, vagy gógyszerésznek is elküldene, csak ne legyen köze az íráshoz.


Anyukám már jobban támogat, de ő sem akarja, hogy valami irodalmi pályára lépjek, mert szerinte akkor egy szuper kis híd alatt laknék hajléktalanként (van benne valami)


Tudom, hogy azzal, hogy "író akarok lenni" nem tűnök valami felnőttnek, de ez az egyetlen dolog, amit el tudok képzelni magamnak, mióta az eszememet tudom történeteket találok is fogalmazok meg. Anyukám szerint már másfél éves koromban füezetekbe irogattam értelem nélküli figurákat meg ilyesmi.


Nem tudom elképzelni az életem jogászjént paragrafusokat magolva, de tudom, hogy ha valami ilyesmi munkám lenne, akkor jól keresnék és biztos anyagitámaszt tudnék megteremteni magamnak és majd a gyerekeimnek is. De közben ott van az is, hogy én mit akarok, hogy én mi akarok lenni, és végtére is ez az én életem. De tudom, hogy a szüleimnek igaza van abban, hogy nem fuserálhatom el az életemet meg az eszemet (egy elég erős gimibe járok).

Magyar-töri faktos vagyok, de a törit annyira nem szeretem csak a pontok miatt vettem fel, hogy ha majd kettőből emeltezek akkor megkapjam mind a 100 pluszpontot.


Azért vagyok így kétségbeesve, mert februárban le kell adni a jelentkezéseket és teljesen bizonytalan vagyok. Azon gondolkodom, hogy az egyik írásomat odaadnám a magyartanárom, hogy nézze meg és mondjon véleményt felnőttként/külsősként/irodalomhoz értőként. Szerintetek jó ötlet? Mit gondoltok?

Csak ostoba hiszti amit lenyomok és hallgatnom kéne a szüleimre? Vagy csináljam azt amit tényleg szeretnék? És ha megbánom? Ha nekik lesz igazuk? Apukám nagyon akaratos, kikötötte, hogy nem arra az egyetemre megyek, amit ő akar nem fog nekem fizetni semmit (no telefon, no internet, no koli, semmi)

Mit csináljak? :(



2018. nov. 1. 12:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Utolsó, igen én is a halasztás felé hajlok most :)

2018. nov. 1. 18:04
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd meg Miquelt, és küldd el neki egy kéziratodat. Ő megmondja, érdemes-e azon a vonalon továbbmenni.
2018. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne az írásod, ha elküldöd, mondok róla véleményt. Szintén írok:)
2018. nov. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!