Orvosi vagy közgáz?

Figyelt kérdés
Talán nem annyira van köze egymáshoz, de mindkettő nagyon érdekel. Mindkét irányból tanultam már olyan szinten, amilyenen 16 évesen lehet (szakkönyvekhez közeli műveket olvasok) . A szükséges érettségi tantárgyakból is az átlagnál jobb vagyok, sokat tanulok. De olyan mértékű dilemmám van, hogy kis híjàn megkeserítí a napjaim, pedig lassan dönteni kéne a fakot miatt. Több tényezőt is figyelembe véve szerintetek melyik irányban van nagyobb lehetőségem. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2018. dec. 25. 13:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én közgázra készülök, matek-infó fakttal, és nem olyan nehéz (bár mindig is jó voltam matekból :D)


Biosz-kémiás osztálytársaim kicsit szenvednek, én azt csak akkor ajánlom, ha tényleg oda tudod tenni magad :D (Én személy szerint nem bírom a vért, különben szerintem megpróbáltam volna a biosz-kémiát, bár tudom, hogy jóval többet kellene tanulnom rá)

2018. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
Orvosnak konkrétumokat kell tanulnia és szinte egész életében tanulnia kell, mert az orvosbiológia folyamatosan, gyors ütemben bővíti az ismereteit, ezen kívül gyakorló orvosként lényegében folyamatos "fizikai" munkát kell végeznie (kevés kivételtől eltekintve). A közgazdász kevésbé konkrét dolgokat tanul (egyesek szerint nem is igazán tudomány), viszont annyiban hasonlít a politikához, hogy sok a süket duma, amivel el lehet kerülni a személyes felelősséget.
2018. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%

"A közgazdász kevésbé konkrét dolgokat tanul (egyesek szerint nem is igazán tudomány)"


Ekkora faxságot magadtól találtál ki, vagy segítettek? És ilyen emberek mászkálnak szabadlábon... 🤦‍♂️



"viszont annyiban hasonlít a politikához, hogy sok a süket duma, amivel el lehet kerülni a személyes felelősséget."


Elképzelem a buta fejedet, amikor lenullázódtak a befektetéseid, hiszen a közgazdaság csak süket duma, igaz?


Tényleg aki nem ért egy témához, ami minek szól hozzá?


Kérdező: a közgazdaságtan korunk egyik vezető tudománya, iszonyúan érdekes, és magas szinten semennyivel se könnyebb, mint az orvos- vagy mérnöktudomány.

2018. dec. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

"közgazdaságtan korunk egyik vezető tudománya, iszonyúan érdekes, és magas szinten semennyivel se könnyebb, mint az orvos- vagy mérnöktudomány."


:D

Ezt te se gondolod komolyan. Olyan nehéz mint az orvosi? Ezt gondolom viccből mondtad.

Haverom közgázon tanult, másik haveromnál aki orvosira járt gimiben sokkal rosszzabul tanult, ennek ellenere vizsgáialval már majus közepén kész volt ,aki orvosira járt meg még julius első napjaira is jutott vizsgája vagy augusztusra.

Orvosi nem kicsivel hosszabb. 3,5 év vs 6 év és tanulni is sokkal jobban kell.


Mikor haveromat megkerdeztem hogy egyetemen tanultakból mennyit használ; azt mondta minimális mennyiséget.


Elhiszem ,hogy tudomány,de az a kijelentés,hogy van olyan nehéz mint egy jogi, orvosi (vagy akar nehezebb mérnöki ) képzés maximum viccnek jó.


Egyébként mindent lehet magas szinten művelni... Biztos van itt is msc meg phd de én most általános nehézségekről beszélek.

2018. dec. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%
Komolyabb közgazdasági könyv volt már a kezedben? Ne a haverod vezetés/szervezés tanulmányaiból indulj már ki....
2018. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem sem említhető egy lapon az orvosival,mérnökivel. Neked volt már a kezedben olyan tankönyv ,amit érteni is kell nemcsak bemagolni? Anatómiát olyan egyszerű tanulni nem?! Persze lehet szidni a másikat,a másik szakját,de nem jutunk előrébb. Kedves kérdező, gondold végig ,hogy mi vonz jobban, ne csak azért menj orvosira,mert menő a neved előtt egy dr. meg jobban keres (esetleg) ,hanem azért ,hogy embereket gyógyíts. Az meg nem jelent semmit sem,hogy az átlagnál jobb vagy,ne vedd sértésnek,lehet hogy egy olyan gimibe jársz ,ahol átlagfeletti vagy,de más gimiben lehet csak átlagos lennél. Egy biológia,kémia/fizika érettségire nem épp a legegyszerűbb felkészülni,mert ezek még az alaptárgyak mellett vannak,míg a matekkal azért könnyebb ,mert a része az alapnak,nem azt mondom ,hogy a matek emelt könnyebb félreértés ne essék,de nem vesz el annyi plusz időt mint az előbb említettek,saját tapasztalatból mondom. Azt válaszd ,amelyik érdekel. Szívvel lélekkel csináld. Sok olyan ember van aki azért megy olyan szakra amilyen mert úgy gondolják ,hogy menő,jobban keres ,de ezek közül sokan megbánják,mert nem szeretik csinálni. Üdv.: egy orvostanhallgató
2018. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az, hogy tudomány-e, egy nagyon vitatott kérdés, és eddigi könyveim alapján, melyeket olvastam ez a kérdés még hosszú ideig meg fog maradni. Mint írtam, nagyon változó, hogy melyik irányba szeretnék komolyabban elondulni, de válaszaitok alapján a közgázt kicsit jobbnak érzem a személyiségem alapján. Ezt a tanulási időszak hosszából és a tananyag felhasználásából a késöbbiekben vontam le, de persze tudom, az orvosi után a rezidensi időszak alatt majdnem minden klinikai tantárgyra szükség van.

2018. dec. 25. 15:53
 8/26 A kérdező kommentje:

Hatos válaszoló!

Köszönöm az eddigi talán legmegfondolandóbb választ.

A problémám az, hogy a kettőt ugyanolyan elhivatottan szeretném, valamint természettudomány szakon vagyok a gimiben, ezért az orvosi szóbajövetele nem a név előtti jelzés, hanem a kémia és biológia szeretete. Egyetértek, hogy az orvosi nehezebb tud lenni. Sok sikert az egyetemen.

2018. dec. 25. 16:09
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Jézusom Kérdező ne kezdd már el te is a hülyeséget... már hogy ne lenne tudomány a közgazdaságtan? Atyaég... Azért, mert vannak üzleti képzések, ahol a közgazdaságtannak csak a felületét karcolgatják, nem jelenti azt, hogy ne lenne tudomány... Lapozzatok már bele egy normális közgazdaságtani könyvbe, hogy csak egy egyszerűbb egyetemi tankönyvet mondjak, Hal Varian Mikroökonómiájába (és akkor ez még tényleg alap irodalom, nem egy tudományos disszertáció), hogy lehet olyan baromságot mondani, hogy vitatott lenne, hogy ez tudomány-e?


"Neked volt már a kezedben olyan tankönyv ,amit érteni is kell nemcsak bemagolni?"


Miért neked már volt olyan könyv a kezedben, amit csak bemagolni kellett, de nem kellett érteni? Mert ilyen könyv tényleg kevés van. Én általában értem is, amit olvasok.

2018. dec. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha az jött le, hogy nem tartom tudománynak a közgazdaságtant. Csupán több általam olvasott, de nem annyira gyereknyelven írt tudományosabb könyv is pedzegeti különbözö gazdaságfilozófusok véleményét, meglátását. Én nem tudom még megítélni, hogy az e. De azt is megemlíteném, hogy a kifejtés végén legtöbb esetben észérvekkel meg tudják indokolni, hogy miért az, és milyen szempontból térhet el a többi tudománytól, ami miatt sokak nem kétségbe vonják tudomány voltát.
2018. dec. 25. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!