Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék tovább tanulni de...

Szeretnék tovább tanulni de nem tudom hogy ez így lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Össze számoltam a pontjaimat - remélem jól - és nem túl eredményes. olyan 200 körüli pontom van, bár nincs emelt szintű érettségim. Nekem az még pont nem volt kötelező.

Szeretnék informatika karra jelentkezni és az lenne a kérdésem hogy ha nyelvvizsgát rakok akkor az érettségiben az angol % az változik azzal együtt ?

Illetve ha nincs elég pontom hogy jelentkezzek ilyen oktatásra egyetemen, akkor az OKJ ér valamit munka szerzés szempontjából ?



2019. jan. 8. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

200 pont semmire sem elég. Felsőoktatásban a minimális pontszám 280. Ez alatt még fizetősen sem tudsz tanulni. Informatika karokon amúgy általában matematika ÉS fizika /informatika tárgyakat kérik.

Pontszámításban ajánlom:

[link]


Sztem az okj sem rossz, ha mondjuk rendszerüzemeltető, vagy valami hasonló.

2019. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul számoltam akkor mert szerintem az nem létezik h ennyire kevés legyen nem ?
2019. jan. 8. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Ezért csatoltam a kalkulátort.


Ui: A lepontozóknak üzennem, hogy az aprófosás kapja el őket a Te...o közepén...:-S

2019. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az informatikai szakokra a matek kötelező, mellé nem csak az infó lehet (bármennyire is furcsán hangzik), legalábbis a programtervezőin az ELTE-n biztosan így van. De ez mind fent van a felvi.hu-n, és nem is ez volt a kérdés.


A nyelvvizsga nem az érettségihez ad hozzá, hanem külön pluszpont jár érte, fixen valamennyi (most nem tudom fejből). Ha nincs elég pontod egyetemre, szerintem mindenképp megéri egy OKJ-t elvégezni.

De gondolom, már nem aktuális a kérdés. Mi lett veled, kérdező?

2020. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!