Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A műszaki menedzser szakon...

A műszaki menedzser szakon gondolkozom? BME vagy ELTE közül melyiket ajánljátok, vagy esetleg más?

Figyelt kérdés
A BME-n már régebb óta jelen van ez a szak, ELTE-n csak egy éve , emiatt mi különbözhet? Esetleg óbudai vagy a SZIE?

2019. jan. 11. 09:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó nem értem a mondandódat. Mérnökként végeztél BSc-n vagy műmenesként?
2019. jan. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Műszaki menedzserként végeztem, energetika szakirányon.
2019. jan. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A műsz.men. alapszak annak való, aki alapvetően gazdasági szakban gondolkozott, de azt mégsem érzi elég gyakorlatiasnak, társadalomtudományi megközelítés helyett valami ipari, műszaki szemléletet szeretne. Gazdasági dolgokkal foglalkozna, de mérnökökkel együtt. Ehhez nem mérnöknek kell lennie, csak értenie kell a nyelvüket.

Ezek alapján, ha valaki több műszaki területen színvonalasan kommunikációképes szeretne lenni, akkor egyértelműen BME. Ha oda nem veszik fel, akkor ÓE.

Ha valaki kimondottan járműiparral szeretne foglalkozni, akkor SZIE.

Informatika esetén fölmerülhetne az ELTE, de csak egy éve megy ott, az ELTE TTK-hoz és az ELTE GTI-hez mérten kis létszámmal - ami más egyetemnél akár jót is jelenthetne, a nagy létszámokhoz szokott közegben viszont valószínűleg elhanyagoltságot.

2019. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bocs, az előbb elírtem:

Ha járműiparral szeretnél foglalkozni, akkor SZE (Széchenyi Egyetem, Győr).

A SZIE (Szent István Egyetem, Gödöllő) is színvonalas a maga nevében, alacsonyabb pontszámmal is be lehet kerülni, az oktatók jók és a hallgatók szeretni szokták. Enyhe gépész és élelmiszeripari hangsúly, de inkább gazdasági, mint műszaki.

2019. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!