Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni?

Hova menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

11.-es tanuló vagyok, szakgimnáziumban tanulok.

A tanulmányi átlagom félévkor 4.44 lett.

(Magyar 4, irodalom 4, töri 4, matek 3, földrajz 5)

Jövőre szeretnék földrajzból emeltezni, viszont nem tudom, hogy hova menjek tovább tanulni.

Esetleg ötleteket, irányokat ha tudtok szívesen várom.


2019. márc. 2. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Mit szeretnel?

Mik erdekelnek? Mik tetszenek? Szeretnel egyetemre, foiskolara menni? Vagy csak okj?

Milyen szakgimnaziumba jarsz?

Es mik a szempontok? Konnyu munkat szeretnel? Fizikai munkat? Vagy sokat szeretnel keresni?

2019. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Turisztika tagozaton vagyok. Viszont nem tetszik a szak, szóval semmiképp nem a vendéglátásban látom a jövőm.

Mindenképp főiskola vagy egyetem a cél.

Érdekelnek az állatok, legfőképp a lovak.

Szeretek olvasni.

Szeretem a gyerekeket.

Gondolkoztam a tanárin, de fogalmam sincs, hogy mi lehetne a második tantárgy. A magyart a tanárom miatt lőném ki.

Bölcsis nénin vagy óvónőn is gondolkoztam de semmi hangszeren nem tudok sajnos játszani.

Gyógytornász, lovas terapeuta...

Inkább valami földrajzos felé szeretnék nézelődni.

2019. márc. 2. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha a földrajz érdekel jobban, akkor én ajánlom az ELTE TTK geográfus szakot. Akár Tájvédő geográfus is lehetnél.

A geográfus nem egy beszűkült tudomány, mivel sok tudományággal van kapcsolatban, mint pl. a fizikával, kémiával, biológiával.

Hatalmas tudást biztosít és nagyon érdekes világ.

Olvass utána, hátha megtetszik.

2019. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2019. márc. 2. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha szereted a gyerekeket, szerintem az óvónői pálya is egy alternatíva lehet. Hangszeren megtanulni játszani sohasem késő, de szerintem nem is feltétel az óvónői hivatáshoz. Nézz utána! De végülis neked kell érezned, hogy milyen adottságokat adott neked a jó Isten. Fedezd fel a tehetségedet! Mi itt csak tanácsokat adhatunk.
2019. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk anyagi szempontokat is érdemes összekötni az érdeklődési köröddel. Mert egyetem után, diplomától függően kereshet az ember akár 120 vagy 300 ezret is.
2019. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van föci szak is több egyetemen.

Én is föcin vagyok és szeretem.

De ha tetszik egy másik tantárgy is a föci mellett, mehetsz tanárnak is.:)

2019. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!