Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anyum nem akarja hogy kolis...

Anyum nem akarja hogy kolis legyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval,választottam nagyon jó iskolákat továbbtanulásra,(gimi)és amelyikbe a legjobban szeretnek menni,kollégiumos és 40 kilóméter. Anyumnak felhoztam ezt,és azt mondta jó lesz neked egy sokkal közelebbi! Anyum elfogult ezzel kapcs. Tudnátok tanácsot adni hogy hogyan győzzem meg hogy kolis lehessek?

2019. márc. 12. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogyha abban az iskolában van olyan szak, ami a közelben nincs, vagy jobban tanítanak és színvonalasabb, akkor próbáld meg ezekkel az érvekkel meggyőzni, hiszen neki is érdeke, hogy egy olyan gimnáziumban tanulj, ahol megfelelően tanítanak, hogy a későbbiekben olyan egyetemre tudj majd menni, ahova szeretnél. Engem sem engedtek (bár egészségügyi okokból), így a helyi gimnáziumba jelentkeztem, most pedig fogom a fejem, hogy a négy év alatt mennyi mindent nem tanítottak meg a tanáraink. Tanulni bárhol lehet, de tapasztalatból mondom, hogy nem mindegy az sem, hogy milyen tanáraid vannak és milyen az oktatás minősége. A kollégium pedig nem a világ vége, ha önálló vagy, akkor biztosan semmi probléma nem lenne vele. Próbáld bebizonyítani otthon, hogy te igenis képes vagy egyedül elvégezni bizonyos dolgokat, így talán anyukád is be fogja látni, hogy megállnád a helyed egy másik városban is. Sok sikert! :)
2019. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én utáltam a kolit... bárcsak anyukámra hallgattam volna amikor azt mondta nem nekem való és ellenezte... igaz én egyetemen voltam kolis, ami ezerszer jobb mint a középsulis... de van akinek nem való, és nekem is csak a suli volt a szemem előtt a válsztásnál, ami 5 órányira van tőlem, aztán anno 1 hónapot 19 évesen végigbőgtem koliban és el is mentem onnan. Gondold át, hogy nem mindenkinek való sőt az emberek nagy része nem bírja, bárcsak anyámra hallgattam volna mert ő ismer és nem kellett volna 1 évet halasztanom, igaz jó lett az eredménye mert jobban tetszik a közeli egyetem, és ezerszer többet ad az otthonos környezet, a család és a barátok közelsége, mint egy állítólag jó suli, idegen körjyezettel, emberekkel, összezárva olyan emberekkel éjjel-nappal akiket 50%, hogy bírni fogsz, még ha bírod is sokakat idegesít, hogy másokkal egy szobán kell osztozkodni 0 magánélettel, a tanulás is sokkal nehézkesebb másokkal körülvéve, nem nyugodt környezetben. Kérdezz meg olyanokat is, akik úgy voltak kolisok, hogy nem csak a szépet adják, mert hajlamosak azok az emberek, akik bírják a kolit sokkal szebb képet leírni, mint amilyen igazából..
2019. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!