Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 90% feletti biológia és kémia...

90% feletti biológia és kémia emelt érettségi hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Jövőre kezdem csak a faktokat, tehát van még bőven időm, de jobb minél előbb elkezdeni a felkészülést. Melyik tankönyvekből lehet a legtöbb tudásra szert tenni? Fakton kémiából a Villányi féle lesz, bioszból pedg valami Maxim kiadós, de az egyáltalán nem tetszik. Miből tanuljak ahelyett? Kémiából elég a Villányi? Plusz utolsó évben járni fogok a Semmelweisre előkészítőre. Muszáj 90% körülire megírnom, hogy bejussak a SOTE-ra. Így lehetséges?

2014. ápr. 27. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Mi az, hogy muszáj? 470-480 pont kell? A SOTE-ÁOK-ra 430-nál nem lesz több a ponthatár. Bőven elég két 75%-os is.
2014. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sadam87 ***** válasza:

Biológiából a legjobbak a Mozaik Kiadó tankönyvei (főleg 11-12.-ben). Ezenkívül Bán Sándornak van egy könyve, amiben hasznos (és érdekes) kiegészítések vannak:

[link]

(Úgy tudom, a Maxim Kiadó 11-12-es biológia tankönyvei nem jók, sok hiba van bennük.)

2014. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Biológiából ajánlom Mándics Dezső Biológia c. könyvét, kb 300 oldalas, az egész gimis biosz anyagot gyönyörűen rizsa nélkül összefoglalja, ha ebből az egy könyvből szépen felkészülsz, garantált a 90% körüli emelt.

Kémiából az Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjteményt tudom ajánlani, még itt egyetemen is jól jött első félévben.

2014. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. ápr. 27. 15:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Én meg őket ajánlom, és ha őket megtanulod, akkor majd egyetemen is garantálom, hogy megállod a helyed, csak ugye mivel sok oldal, sok idő, ezért sokan nem szeretik, pedig vele bioszra 100%-osan feltudsz készülni csak idő kell hozzá:

Fazekas György - Szerényi Gábor: Biológia I. kötet – Molekulák, élőlények, életműködések

Fazekas György - Szerényi Gábor: Biológia II. kötet – Ember, bioszféra, evolúció

Én nagyon élveztem ezt a könyvet, nagyon hasznos, nagyon jó könyv.


Kémiára az Ötösöm lesz kémiából az nagyon jó, és tényleg még egyetemre is jó lesz.

A kísérletekre ajánlom

Czirók Ede: Saját kémialaborom a sikeres érettségihez +DVD


Az előkészítő meg a legjobb. Ott sokat segítenek az embernek, és célirányos feladatok is mennek sokszor, szóval tényleg megéri a pénzét.


Mi lesz a B és a C terved?

2014. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenképpen beszerzem őket is :)

Lehet, hogy sokat kockáztatok, de csak a SOTE ÁOK-ra fogok jelentkezni. Ha nem vesznek fel elsőre, akkor következő évben másodiknak beírom Szegedet, ha oda se jutok be, akkor ELTE TTK kémia, vagy SE ETK mentőtiszt.

2014. ápr. 27. 15:57
 7/15 anonim ***** válasza:

És debreceni egyetemre nem is gondoltál? Én biztos bejelölném mindenhol az orvosit. :)


Még annyit hozzátennék a felkészüléshez, hogy nézzél sok sok dokumentumfilmet, meg olvasgassál cikkeket is itt a neten.

2014. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta, de ha másodjára se sikerül bejutnom az orvosira, akkor lehet, hogy nem vagyok odavaló. Attól, hogy vidéken alacsonyabb a ponthatár a követelmények ugyanazok. Ha egy érettségi kifog rajtam, akkor mi lesz később az egyetemen?
2014. ápr. 27. 16:12
 9/15 anonim ***** válasza:

Én abból "készültem", amit már az egyik válaszadó beírt: Szerényi - Biológia I és II. Van hozzá egy rikító zöld színű vastag feladatgyűjtemény is.


Őszintén szólva ezek nem igazán tankönyvek, inkább amolyan enciklopédiák. Sokkal de sokkal részletesebb, mint egy tankönyv, és sokkal több anyagot tartalmaz, mint ami az emeltre kell.

De engem tökre érdekelt a biológia, szerettem olvasgatni, és mivel több volt benne a háttérinfó, sokkal jobban megértettem a dolgokat.


Emellett szóbelire a Sebőkné féle könyvet nézegettem, azt nagyon tudom ajánlani, szerintem igen jó.

(Ez az: [link] )


Amúgy szerintem sokat kell feladatmegoldást gyakorolni, meg kicsit meg kell érteni a dolgok logikáját.

Az emelt nem igazán arra megy, hogy visszamond amit megtanultál. Hanem előbb rá kell jönni, mit is akar kérdezni a feladat, gondolkodni, logikázni kell:)


Mivel nekem elég jól ráállt az agyam a bioszra, így olyan nagy erőfeszítéseket nem kellett tennem a jó emelthez. Kedvtelésből olvasgattam a könyvet, néha csinálgattam feladatokat, kb. ennyi.

95%-os lett.


Egyébként miért nem jelölöd be első jelentkezéskor is a szegedi egyetemet? (Vagy bármely másik vidékit)?

2014. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Wow, gratulálok! Merre mentél tovább ilyen jó eredménnyel?

Mert pesti vagyok és nem szívesen költöznék el.

2014. ápr. 27. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!