Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöknek készültem...

Építészmérnöknek készültem most viszont inkább a turisztikai- gazdasági irány foglalkoztat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyjából minden tantárggyal jóban vagyok és eddig úgy is volt hogy mérnök leszek. Viszont rájöttem, hogy én túl nyughatatlan, pörgős és emberközpontú vagyok ahhoz, úgyhogy megunnám. Viszont sokan azt mondják, hogy így elpazarlom az "okosságom" , mivel gazdaságra nem kell túl sok minden (csak pont). Szerintetek mi legyen? (Ha valaki gazdaságban dolgozik és hasonló jellemű, leírhatná hogy milyen területen, mit csinál és hogy tetszik neki. Előre is köszönöm!)

2019. máj. 19. 13:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom az építészmérnökit ha úgy érzed nem vagy teljes mértékben elhivatott a szakma iránt, mert anélkül csak szenvedés lesz elvégezni ha sikerül egyáltalán, és utána is silány szakember lenne belőled. Válassz olyan szakot ami közel áll hozzád meg érdekel, ha jó vagy benne biztosan lesz munkád.
2019. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A legfontosabb szempont, hogy az érdeklődésednek és a személyiségednek megfelelő szakmát válassz, ne azt, amit az ismerősök vagy bárki más ajánl, mert később csak abban a szakmában tudsz érvényesülni, amit szeretsz. Még felvételi előtt vagy vagy már elkezdted az építészmérnökit és váltani akarsz?

Én a túlképzéstől függetlenül jó szaknak tartom a turizmus-vendéglátást, szerintem Mo-n sok lehetőség van a turizmusban mint szakmában. Az se baj, ha először csak egy szállodai recepciós lesz vele az ember, de saját vállalkozást is lehet indítani, pl. falusi turizmus vagy ökoturizmussal kapcsolatos vállalkozás, amihez jól jön egy kis szemlélet, amit a suliban tanulhatsz. De bárhol lehetsz alkalmazott pl. utazási irodában, gyógyfürdőben, szállodákban, konferenciaközpontokban, rendezvényközpontokban, éttermekben stb. Biztos vannak kisebb menedzseri pozíciók is és szerintem a külföldi turisztikai ipar is egy opció. A várható fizetés is sok mindentől függ, nem biztos, hogy egy kezdő építészmérnök egy kisvárosi önkormányzatnál többet keres, mint egy menő szálloda recepciósa, de említettek itt már gépész meg villamosmérnököt, hát olyanról is hallottam, hogy hiába van villamosmérnökből hiány, mégis nevetségesen alacsony fizetést ajánlottak fel és csodálkoznak, hogy nincs jelentkező.

Neked milyen elképzeléseid vannak, ha turizmus-vendéglátás szakra jelentkeznél, milyen területen szeretnél később dolgozni?

2019. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én kisgyerekkorom óta építészmérnök akartam lenni. Egyik rokonunknak, aki építészmérnök elmondtam (akkor 18 voltam), és azt mondta, hogy nagyon kevesen foglalkoznak tényleg tervezéssel, azzal, amiért azok lette annok, és minél feljebb van vki ráadásul annál kevésbé. Ebből következik, h nem is fizet olyan jól. Ő egyk elég okos, jól ért a statikához is, vállalkozó, nagyöreg a szakmában.

Szóval sikeresen lebeszélt, ráadásul nem is vagyok egy rajzbajnok, nem is akartam beadandókkal xarakodni: láttam magam előtt, h beszólnak, mert nem elég egyenes egy vonal, stb. Mondom, akkor ebből én nem kérek. De akkor már a gépészmérnök is érdekelt. De rajz ott is van azért. Úgyhogy végül villamosmérnökire mentem, ennek már 4 éve. Most szakmai gyakon vagyok, és tetszik, amit csinálok. Jelenleg PLC programozóként dolgozom, ha ez mond vmit.

A fizetéseket elnézve, nem választottam rosszul. Szenvedtem volna az építésszel az biztos, nem nekem való. Szerintem a villamosmérnöki nem olyan vészes, 1-2 tárgyat leszámítva. És hobbi szinten is lehet űzni, játszadozni, tanulni. Házat hiába terveznék otthon, nem sokra mennék vele. :D

2019. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Azt hallottam hogy gazdálkodás és menedzsment irányban például jól el lehet helyezkedni. Igaz ez? Turisztikánál még nem voltak konkrét elképzelések, csak kíváncsi voltam, hogy tényleg telített-e a szakma. És hát úgy látom hogy igen. Igen a mérnökit én is úgy gondoltam hogy ha nem vagyok benne teljesen biztos akkor csak kín lesz. Szerencsére van még időm, csak 2 év múlva végzek, de az irány és a célok megválasztásához mindenképp akartam valós véleményeket hallani. És köszönöm az összes választ. Ha valaki gazdálkodás és menedzsment irányos, akkor jöhet még eszeleg infó. Előre is köszönöm és az eddigiekért is hála. :)
2019. aug. 23. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!