Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a családodnak,...

Elmondanád a családodnak, hogy foglalkoztat az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Újabban kilátástalannak tartom az életem, lehetséges, hogy nem tudom folytatni a tanulmányaim anyagi gondok miatt, ez is kikészít. Legszívesebben véget vetnék az egész életemnek. Nem tudom, hogy kihez fordulhatnék segítségért.

2017. febr. 5. 21:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Az a csaladodtol fugg. En is szoktam ilyesmire gondolni, de tuti nem mondanam el nekik, mert csak rosszabb lenne a helyzet. En is allandoan lehangolt vagyok, es neha ugy erzem, mashogy jobb lenne. De amugy ez a legnagyobb, leggyavabb dolog a vilagon, akkor inkabb menj el onkentesnek Afrikaba, de komolyan. Ha nem tudod folytatni, akkor keress munkat azzal a vegzettseggel, ami van, tuti, hogy van egy halom kunka, amihez nem kell diploma, es meg jobban is fogod magad erezni. Tehat az a fontos, hogy valami celt ki kell tuzni. Biztos, hogy megoldodik. Recepciosnak vagy pultosnak vagy eladonak el tudsz menni.. tudom, hogy esetleg nem ez az almod, de ez csak atmeneti. Megismerkedszbuj emberekkel, es hatha kinyilik a vilag.
2017. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 piriiiii ***** válasza:
Nem hinném.
2017. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Már több, mint két éve dolgozom kereskedelemben az egyetem mellett. A munka amit dolgozom halálom (pénztár), nagyon nem szeretem, de muszáj. Már nem igazán bírom együtt a kettőt, de a bolti munkától önmagában is undorodom.
2017. febr. 5. 22:08
 4/21 anonim válasza:
74%

Ha van kedved beszélgetni írj nyugodtan! :)

Egyébként személy szerint az én családom olyan, hogy nem mondanám el nekik, úgy sem érdekelné őket, nem foglalkoznak velem semmenyire sem maximum akkor ha belém akarnak rúgni. Nálam példának okáért azt sem vették észre, hogy anorexiához közeli állapotba kerültem, a depresszióm miatt pedig vagdostam elég durván magamat.

2017. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Fiatalok!

Ti miért hiszitek, hogy csak nektek kilátástalan időnként az élet?!

Szerintetek nekünk nincsenek gondjaink, csak mert felnőttek vagyunk? Ugyanígy küzdhetünk komoly anyagi, munkahelyi gondokkal.

Ez a megoldás? Vagdossátok magatokat? Öngyilkosok akartok lenni? Mi sem tesszük, miattatok. Ti sem tegyétek, miattunk!

2017. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Keress másik munkát. Ha meg nincs, akkor nyeld le, hogy amíg az egyetemet elvégzed, addig ezt kell csinálnod, ha tetszik, ha nem. Utána majd csinálsz, amit szeretsz. Ha dolgozol, akkor azért csak fenn tudod magad tartani! És egyetem mellett sokan dolgoznak. Fiatalok vagytok, bírjátok. Ez nem ok arra, hogy ne élj.
2017. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha ilyesmi eszedbe jut , gyorsan ver is ki a fejedből ! Gondolj arra, hogy neked mindig jobb az életed mint másoknak , te szerencsésebb vagy ezek miatt nem kéne meghalnod mert elvesznének ! Mindenkinek egyszer a fejébe akad ilyen . Amúgy is , semmi értelme meghalni ....
2017. febr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem mondanám el. Nincs jogom még ezzel is terhelni őket, mindenkinek elég a saját baja. De erre van a pszichológus, hogy ilyeneket megbeszélj vele.
2017. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Vegyél fel diákhitelt.
2017. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%

Elmondanám. Bátyám nem mondta el, csak cselekedett. Szerencsénkre időben megtaláltam. Nem volt túl jó élmény 12 évesen...

De azt tudom csak mondani, hogy fel a fejjel. Mögöttem is nagyon kemény 3 év van. De nem szabad feladni. Küzdeni kell és lesz eredménye. Amikor nagyon magam alatt voltam, mert elfogyott minden pénzünk, az egészségem romokban, akkor a nagymamám szavai jutottak eszembe mindig: Olyan még nem volt, hogy valahogy ne legyen. Ő túlélt egy világháborút, egy forradalmat, szült öt gyereket, korán megözvegyült, és még mindig küzd az életéért túl a kilencvenen. Nem egy jó lelkű asszony, de az akarata irigylésre méltó. Sokszor tartotta bennem a lelket az ő keménysége.

2017. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!