Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvesznek egyetemre ha nem...

Felvesznek egyetemre ha nem értem el az általuk kért pontot de nincs annyi jelentkező amennyi kell?

Figyelt kérdés
Szóval itt arra gondoltam, hogy ha pl.van 320 pontom és megjelöltem egy 390 pontos képzést de arra a képzésre nem jelentkezett az előírt 30 fő, akkor engem is felvehetnek vagy az meg van adva hogy aki nem érte el a ponthatárt azt nem is veszik figyelembe?

2019. júl. 7. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Ha nem éred el az adott ponthatárt nem fesznek fel.

5 fővel is elindulhat egy szak

2019. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Eleve úgy jön létre a ponthatár, hogy megnézik, hány ember fér be a szakra, és az utolsó bejutónak hány pontja van...
2019. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Az attól függ. Ha a központilag meghatározott ponthatárról van szó, akkor nem vehetnek fel.

Ha a tavalyi ponthatárt vetted alapul, akkor igen, abból idén bármi lehet.

2019. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!