Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba kéne haladnom?...

Milyen irányba kéne haladnom? (matek, irodalom, nyelvek)

Figyelt kérdés

Most megyek 10.-be, egy elég erős gimibe járok. Kitűnő tanuló vagyok, irodalmi versenyeken országos helyezéseket érek el és nagyon szeretek olvasni. A családom mindenképpen a bölcsész irányba tolna, mert ezenkívül szeretem a nyelveket, jó is vagyok belőlük, állítólag szépen is beszélek.

De én nem tudok dönteni, mert matekból is jó vagyok, abból is versenyekre járok és a sulinkban a legjobb matekosok között vagyok. Szeretnék olyan végzettséget, amit meg is fizetnek, viszont fizikából nem vagyok kiemelkedően jó, így a mérnöki képzések kilőve. Szerintetek?



2019. júl. 17. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számítástechnika? Bölcsészetből nem igazán fogsz meggazdagodni. De ez alapján próbálkozhatsz még közgazdasággal vagy joggal pl.
2019. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kimagaslónak lenni kifejezetten egy tárgyból ahhoz, hogy olyan szakmát válassz, amihez az a tárgy kötődik, csupán elég ha érted és egy viszonylag jó szintet tudsz belőle hozni. Attól még, hogy fizikából nem vagy kiemelkedően jó (nem jársz versenyekre stb.) nem kell a mérnökit élből elutasítani. Ha mindenki így állna hozzá, akkor kb. alig tanulnának tovább egyetemre és nem lenne ez a jelenség, hogy ma minden 2. embernek diplomája van. :D

Én természettudományos, reálos vonalat ajánlanám, kevesebben jelentkeznek rá, a humános vonalra mindig többen jelentkeznek nincs igazán hiány belőlük éppen ezért, így nem is annyira nagy a bér, amit megkapnak.

2019. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a reál vonalat ajánlanám, ahogy az előzőek is mondták, sokkal kevesebben tudják, sokkal nagyobb a kereslet rájuk, jobban is megfizetik ezt a tudást, ráadásul több az államilag támogatott szak is. Bölcsészekből meg Dunát lehet rekeszteni.
2019. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsészettudományi irányba csak akkor menj, ha nagyon elhivatott vagy az adott tárgy/szak iránt, különben tényleg nem fogsz vele elhelyezkedni. Ezekkel csak akkor lehet munkát szerezni, ha a legjobb vagy és tényleg érdekel a dolog.
2019. júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

A te barátod a közgazdaságtan, ez társadalomtudomány és matek all-in-one, nagyon érdekes, nagyon sokszínű. Közgázon belül ha durva matekot szeretnél, akkor közgazdasági-matematikai elemző; ha kevésbé durva matekot de azért hardcore közgazdaságtant akkor alkalmazott közgazdaságtant; ha az irodalmi vénádat is szeretnéd kamatoztatni, akkor kereskedelem és marketing; egyébként meg ha nem nagyon szeretnél érteni semmihez se, de jól fizető állás kell, akkor gazdálkodás. Nagyon jó szak még a gazdaságinformatika is.


Másik megoldás, hogy elmész nappalin bölcsészkarra, mellette meg egy évvel később felveszel egy szombati levelező gazdasági szakot. Így nem lesz belőled kultúrbunkó sem, de nem is a mekiben kell szendvicset árulnod.

2019. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Bölcsészetet hanyagold.
2019. júl. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy valamilyen gazdasági irány felé megyek, hiszen könnyebb elhelyezkedni vele. A mérnökit azért nem szeretném, mert oda egy elvontabb gondolkodás szükséges és nem túlságosan érdekel.
2019. júl. 18. 09:07
 8/8 anonim válasza:
Irodalom az nem fontos... csak az érettségid legyen jó belőle és kész, gazdasági irányvonal az most amugy is jelentős és magyarországon magyon könnyen el lehet vele helyezkedni. így hát a matek az fontosabb is nem csak ebbol a szempontból.. többre mész vele. Nyelveket meg mindig érdemes/kell tanulni. Sok helyen alap elváras a német és az angol (mindkettő).(legalábbis egy jobb állás lehetőségnél)
2019. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!