Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kezdek rettegni az egyetemtől?

Kezdek rettegni az egyetemtől?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet és már a gondolattól, hogy annyi ismeretlennel leszek körülvéve is kiráz a hideg. Nem tudom, hogyan fogok barátokat találni, leszek-e olyan okos, mint a többiek.

Ez a szak az álmom, nagyon sokat dolgoztam, hogy bekerüljek és nagyon várom a tanulást meg az órákat is, de mégis félek. Más is van ezzel esetleg így?


2019. szept. 5. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ezzel én is így voltam gólyaként. Ráadásul én nem is rögtön gimi után mentem egyetemre, mert kihagytam egy évet. Azt gondoltam mindenki fiatalabb, fura leszek esetlegesen. Sajnos érezhető így is, hiába 1 év, ami nem lenne sok.

Az első félévbe ráadásul olyanokkal barátkoztam, akik szépen a következő félévbe kiestek a szakról. Jelenleg teljesen mással barátkozom, aki igaz barátom lett az évek alatt a semmiből. Tehát ha a legelején nem is találsz megfelelő személyeket, még bőven fog alakulni, csak mert kezdeményezni. Jó esetben senki sem ismeri még a másikat, mindenki új mindenkinek. Ülj be emberek mellé, kérdezgess dolgokat akár az óráról. Vagy az időjárás pl snassz téma, de simán jó kezdésnek egy "jaj de meleg van".

Én igazából eljutottam már oda, hogy ténylegesen csak az órákért járok egyetemre, mert egyáltalán nem lettem bulizós típus, ahogy szerettem volna az elején kiélni magam. 1-2 barátom van, a többiekkel csak elbeszélgetek az egyetemről és kb ennyi. Mondjuk mi kevesen is vagyunk a szakon.

Attól meg ne félj, hogy a többiek okosabbak, nem lesznek. És nem is fogják tudni, hogy te hogyan tanulsz, ha csak nem mondod el nekik. A jegyet azt a neptunba látod. Illetve ha olyan szakod van, ahol sok a ZH, jobb esetben a tanár EHA kódot ír a táblázatokba amiket megoszt, nem pedig neveket a jegy mellé.

2019. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Biztos ügyes leszel, ne aggódj. Persze tudom, könnyű mondani én is félek egy kicsit. Na jó, nem annyira kicsit. :D Szurkolok neked!

A barátkozást tekintve pedig egyetértek az előttem szólóval.

Milyen szakra mész egyébként? :)

2019. szept. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokoat 🙂 pszichológiára megyek az ELTE-n
2019. szept. 6. 06:54
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Oh hát ott tele lesztek pszicho majmokkal, biztos rengeteg barátod lesz
2019. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Négyes hogy lehetsz ilyen gonosz? Szegény látod, hogy izgul és te leszólod...
2019. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok, kérdező:( írhatsz, ha szeretnél. Nagyon félek attól, hogy nem fogok beilleszkedni (én 2 évet hagytam ki) plusz magánéleti mélyponton is vagyok, nem tudom hogy fogok tudni barátkozni.
2019. szept. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sokan voltak így ezzel. Az elején én is féltem. Eleinte úgy lesz, hogy kb. az a "barátod", aki mellé leülsz. Azután szépen lassan klikkesedik a csapat, barátokat meg főként a gyakorlatoknál lehet szerezni, ahol amúgy is kisebb csoportokra lesztek beosztva.
2019. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!