Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Félek az egyetemtől (? )

Félek az egyetemtől (? )

Figyelt kérdés

Egyetemválasztás előtt állok. Azt veszem észre magamon, hogy iszonyú nagy nekikészülődés kell ahhoz, hogy kikecmeregjek az ágyból, TV elől, vagy akárhonnan és a pályaválasztással foglalkozzak, egyetemek programjait nézegessem, ugyanis valahogy nem érzem magam késznek rá. Amitől legjobban félek, az a híres-hírhedt "egyetemi élet" a koleszban lakás, a bulizás, a piálás a közös marhaságok. Én ebbe soha nem nőttem bele, és nem is zavart különösebben. Egy csodabogár vagyok, a szabadidőmet azzal töltöm, hogy új dolgokat tanulok meg, erdőbe járok, olvasgatok, ilyenek. Nem követek divatokat, a legtöbb dologról elég határozott elveket vallok, más dolgokat csinálok, mint a korombeliek, ezért nem is nagyon tudok beilleszkedni társaságokba. Nem tudom, hogy egy "oltás" mikor számít túl erősnek, mikor csak poén, mire mit kell mondani, mikor akarnak csak hülyéskedni és mikor megalázni, mi a menő, stb. Nem kezdtem el bulikba járni, utálom a piát, nem röhögök azon, ha valaki lehány az erkélyről vagy meztelenül szaladgál a folyosókon. Én valahogy baromi távolinak érzem ezt az életet magamtól és nem is érzek rá kedvet, hogy "belevessem magam". Tudom, kihagyom a fiatalságomat, nem élem ki magam stb. Felfogtam. Majd kiélem magam máshogy. Elég nekem az, ha bejárok egy csomó helyet, kipróbálok egy csomó mindent, megtanulok sárkányrepülőzni hátizsákkal bejárok országokat. Én így tervezem a fiatalság "kiélését" és nincs szerintem semmi baj ezzel.


Visszatérve: így hogy menjek egyetemre? Nem hiszem, hogy nagyon bevesznek akárhova is egy olyan embert, aki ezt az életmódot nem szereti. Nem megváltozni akarok, hanem inkább annak örülnék, ha hozzám hasonló emberek közé kerülnék, mert szerintem nem bennem van a hiba azért, mert nem részegedek le heti rendszerességgel. Egyik tervem az, hogy külföldre megyek, de ott sem vagyok biztos, hogy így elfogadnának. Elég nehezen illeszkedek be bárhova is.


Vélemény?


2011. dec. 30. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
jobb egyetemeken vannak hozzád hasonló normális emberek, közöttük nem az a téma, hogy hány üveg sört ittál meg tegnap este. Ha meg egy csorda közé kerülsz, akkor sem kötelező résztvenni mindenben, és ha elég tudatosan állsz hozzá, akkor befolyásolhatod őket.
2011. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Egyetemen rengeteg fajta ember van, különböző szokásokkal, hobbikkal, életfelfogással. Nyilván a választott szakirány valamilyen szinten leszűkíti a kört, de biztos, hogy így is fogsz hozzád hasonlóakkal találkozni. Én is ismertem ilyen gyereket (a probléma csak az, hogy tavaly fel is akasztotta magát), szóval az antiszociális viselkedéssel valamit kezdened kell. Már csak azért is, mert az emberekkel való kapcsolattartás később is komoly befolyással lesz az életedre (munkavállalás, karrier, család).

Ha engem kérdezel, akkor év elején legyél egy kicsit lazább, menj el a bulikba, vegyél részt a marhulásokban, és ismerkedj meg minél több emberrel! Nem kell a társaság középpontjának lenned (a te esetedben ez nem is ajánlott), csak légy ott és ismerkedj az emberekkel! Utána már nyugodtan vissza lehet venni a tempóból, a többiek addigra bekategorizálnak a „nem egy antiszociális gyökér” régióba, és nem néznek majd hülyének, ha azt mondod, hogy „bocs srácok, de most nem, majd máskor”. Ráadásul így van esélyed hozzád hasonló érdeklődésű emberekkel is megismerkedni, akikkel később együtt lóghatsz (és rájössz, hogy a bulizósak sem mind primitív idióták, egyszerűen csak így élvezik az életet).

2011. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlenül rokonszenves karakter vagy. Meglásd: vagy te elég erős és szuverén, hogy szelektálni tudj. Megtalálod a módját, hogy lényegi kötődést hasonlókkal alakíts ki, másokkal pedig tartsd az elegáns és barátságos..távolságot.

Minden ehhez szükséges eszköz a birtokodban van. Sok-sok sikert.

2011. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A züllés nem része az egyetemi életnek, hiába reklámozza ezt mindenki nagy garral, meg hogy "minek tanulni; úgyis átmegyek a vizsgákon!" Aztán lesnek, ha kivágják őket állami támogatottról....


Szerintem egyáltalán ne idegeskedj, de ne is változtass drasztikusan a viselkedéseden azért, hogy elfogadjanak, pl. ha érzed, tudod, hogy az hülyeség, amibe bele akarnak vinni, mondj nemet.


Tudod, mi érdekel igazán, milyen szak?

2011. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyjából. Nyelv és nyelvészet az az irány, amerre úgy néz ki, hogy menni fogok. Érdekelnek a nyelvek, szeretnék minél többet elsajátítani, de a nyelv maga is érdekel. Ezenkívül még lehetséges választás a biológia, aminek bizonyos részei nagyon régóta érdekelnek. De még nem vagyok 100%-ig biztos benne.
2011. dec. 30. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!