Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 36éves vagyok, de 20nak...

36éves vagyok, de 20nak néznek, így aztán tiszteletlenek az emberek velem. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
A nálam fiatalabb nők azt hiszik előnyt élveznek velem szemben, a férfiak lánykának néznek, így udvariatlanok. Nem kapok ülőhelyet a járműveken, mert azt hiszik, fiatal vagyok, pedig sok bajom van már. Az üzletekben át akarnak vágni, mert úgy gondolják, én úgysem tehetek semmit. És sorolhatnám a hátrányokat..
2010. júl. 15. 22:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én most leszek 30, és még mindig úgy kezelnek, mint egy taknyos tinit. Pont tegnap próbált egy srác megkörnyékezni, max. 18 volt a lelkem. ;) De engem is nagyon tud idegesíteni, hogy szinte gyereknek néznek. Amióta megszületett a kisfiam már egyre kevésbbé érdekel, kezdek nevetni a dolgon, de korábban nagyon ki tudtam akadni. A párom csak jókat derül, amikor morgolódok ezért. :)
2010. júl. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

azt mondják, örülj neki,


amikor a Szigeten nem tudtam cigarettát venni 26éves fejjel, nem annyira örültem, meg a közértben sem, de második esetben volt nálam személyi, és odajöttek a közértes nénik arcot cucmálni, hogy jaj nézd már, azt hittem tizenhat éves :D :P


de velem is sokszor "tiszteletlenek", vagy letegeznek akkor én is visszategezek.

(mondjuk bankban stb én nem szeretem magázni a húszéves alkalmazottat az olyan.. furcsa. meg hogy magáznak)

2010. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az nekem is nagy problémám, hogy állandóan letegeznek. Azért 36évesen már nem esik jól. Főleg amikor egy eladó: - Szasz! Mit szeretnél? -na az ilyentől kibukok.


Nálam is gyakran előfordul, hogy tizenéves fiúk szemezni akarnak. Mosolygok magamban és azt mondom: -Ha tudnád, hogy akár az anyukád lehetnék! :)


Egyébként nem teszek érte semmit. Ez genetika. Apum is 20évvel fiatalabbnak néz ki, mint amennyi. Szóval ketten jó páros vagyunk! :)

2010. júl. 16. 14:14
 14/17 anonim ***** válasza:
Csak, hogy megnyugtassalak, mindenkivel ilyenek a boltban meg mas helyeken. Edesanyam, aki elmult 55 eves es azert nem 20-nak nez ki, szinten kap letegezeseket, pedig mar unokaja van! Pl. beultunk valahova es a pincerno ilyet szol neki: "szia! neked mit hozhatok?" Egy nonek, aki azert legalabb 45-nek kinez! Ilyen 18 eves kiscsaj igy beszol, szoval ne csodalkozz, mindenkivel ilyenek. En csak neztem, de azt mondja, hogy neki jol esett, mert legalabb nem neztek oregnek. Mondom, hogy mindenkivel ilyenek. A boltban meg az aprot is hozzavagjak az emberhez akkor is, ha 50 eves vagy. Szoval nem tudom, hogy milyen tiszteletet akarsz kivivni, de az nem kor szerint mukodik...Magyarorszagon inkabb ugy megy, hogy akinek van penze, gazdagnak nez ki, azt tisztelik. Ha kiskosztumben mennel be a boltba, szerintem tobb tiszteletet mutatnanak, tok mindegy, hogy hany evesnek nezel ki...
2010. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"...Az nekem is nagy problémám, hogy állandóan letegeznek. Azért 36évesen már nem esik jól. Főleg amikor egy eladó: - Szasz! Mit szeretnél? -na az ilyentől kibukok. ..."


Hát én 35 éves vagyok, de ezt a ragaszkodást a magázáshoz sose értettem.

Felőlem bárki letegezhet ha tisztel és ne magázzon ha közben amúgy tiszteletlen.

Amúgy én is fiatalabbnak látszom a koromnál, ezért növesztettem szakállt anno, de persze ez nőnek nem járható út. :)

2010. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15:14

Nem gondoltam, hogy mindenkivel ilyenek az emberek. De miért? Én mindenkinek megadom a tiszteletet, de tényleg! A 14évesnek is!

És igen, az a tapasztalatom, hogy ha minőségi ruhában járok, vagy valaki meglátja a jó minőségű, vastag pénztárcám, rögtön bájosan viselkedik. Szinte röhögök magamban ilyenkor, de inkább kínomban.


Előttem szóló:

Egy férfi mindig örül, ha letegezik, főleg, ha nő az illető.

Én nem szeretem. Ennyi. Nem vagyok mindenkinek a haverja, sajnálom. Mint írtam, én kivétel nélkül mindenkinek megadom a tiszteletet.

2010. júl. 16. 21:41
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a tisztelet nem a magázáson múlik :)

Nyugaton a "hello", pl. teljesen általános köszönés mindenkinek. Nyilván 50 felett nem hellózok én sem, de pl. nem tiszteletlen,mint a "szasz", azon 20 évesen is kiakadnék:)

2010. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!