Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudják elfogadni...

Miért nem tudják elfogadni otthon, hogy már új életem van külföldön?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, évente 2-3-szor minimum érdemes hazautazni a rokonokhoz, barátokhoz.

Legalább 2-3 hétre nyáron.


Így viszont nincs pénzem máshova utazni akár Európán belül, akár azon kívül.

Sajnos ahol felnőttem falun abból már bőven eleget láttam. Nem vagyok rá kíváncsi amiatt menekületem el onnan.


Hogy lehet rászoktatni a rokonokat arra, hogy saját életem van és nyáron nekem nem a falu a nyaralás, hanem a tengerpart?



2019. nov. 17. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez eléggé egyszerű: ne gyere haza. Menj nyaralni a tengerpartra. Ha akarnak dühönghetnek, te nagy ívben...
2019. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Szeretnék fenntartani a kapcsolatot, és személyesen is találkozni velük. Járj a tengerpartra, de ne csodálkozz, ha elveszted a barátaidat!
2019. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De ők akkor milyen jogon mennek el máshova nyaralni?

Tőlem azt várják egy napot se nyaralhassak, csak hazamenjek. (Minden megspórolt pénzem arra menjen.)


Ők meg közben azért bőszen utaznak...

2019. nov. 17. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rokonok mindig rokonok magadnak, barátokat pedig találsz jobbat kint. Annak idején én is évente hazajártam, most talán négy-öt évente.
2019. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Te fatökü.. mond h eddig te mentél haza, most igyanannyiszor jöjjenek ők.
2019. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
...és ugyanannyi időre!
2019. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De ők akkor milyen jogon mennek el máshova nyaralni?

Tőlem azt várják egy napot se nyaralhassak, csak hazamenjek. (Minden megspórolt pénzem arra menjen.)"

Túl sokat nézel ki a rokonokból. Ők nem számolgatják, neked mire van időd meg pénzed. Az a te dolgod. Ők látni szeretnének téged minél gyakrabban, mert hiányzol nekik. Továbbá feltételezik hogy felnőtt ember vagy és be tudod osztani magadtól is az idődet.

Nyilván tévednek, ha itt vergődsz.

De a lehetőség adott. Megmondod, hogy csak két évente mész Mordorba, és akkor sem mindig hozzájuk. Pont.

Légy férfi, növessz tököt (ha nő vagy, akkor csak elméletben).

2019. nov. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!