Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor lesz kb. hogy több lesz...

Mikor lesz kb. hogy több lesz a cigány ember, mint a magyar ember Magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 11:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
57%

Ez valóban nem rasszista kérdés, hiszen cigány emberről, és magyar emberről van szó, mint utalás népcsoportokra.


Ez egy elég nehéz kérdés, mivel több szempontból szükséges azt vizsgálni kik alkotják a cigányságot, mint kisebbségi népcsoportot.

Az alábbi kivonat végén bizonyos Hablicsek neve merül fel, aki (az értekezés eredeti szerzője) 15 évvel ezelötti 554 ezerben állapítta meg a létszámukat, évi 11-12 ezer főnyi gyarapodással számol(Átlag 11.500), de ez nem veszi figyelembe se a beolvadást, sem az elvándorlást, nem beszélve arról, hogy addig még sok víz lefolyik a Dunán.

Tehát ez egy igen-igen hipotetikus butyuta számítás szerint teszem azt 11.500 (fő) x 387.83 (év) = 4.460.00 + 554.000 (kiindulóérték/fő - 1995). Az ötmilliót, 372 év múlva érné el, ha növekedés üteme egyetemes volna, ám ez érthetően logikai képtelenség. Az emberiség lélekszáma is növekedhet egy ideig lebutítva lineárisan, de egy adott pontokon népességrobbanás van. Krisztus korában negyedmillióra becsülték az össz emberi populációt, Amerika felfedezése idején 400 millióra, bő kétszáz éve 1 milliárdra, most pedig mint tudod.

Visszatérve az eredeti kérdésre a magyar lakosság 1981 óta folyamatosan fogy. De tudtommal olyan statisztikát nem vezetnek, ebből mennyi a magyar populáció.

Ezért, és többek közt azért mert nem tudható mennyi a cigányság valós lélekszáma/nem határozható meg kiket takar a gyüjtőfogalom a kérdésre nincs elfogadható válasz.


Azért itt az a bizonyos link:


[link]



"A roma népesség előreszámítása – népességszám

A becslés alapváltozata szerint a cigányság lélekszáma 2000 elején eléri a 609 ezer főt, 2010-re elhagyja a 710 ezret, míg 2050 körül elérheti az 1,2 milliót.[2] Az előreszámítás hibáit figyelembe véve kimondható, hogy a roma közösség létszáma megduplázódhat a következő 50 évben. Figyelembe véve az országos népesség-előreszámítás 2050. évi 8 milliós előrejelzését, a roma népesség aránya a jelenlegi 5 százalékról 15 százalékig emelkedik. Továbbá a cigány népesség gyarapodásának megállására az alapváltozatban hosszú távon sem lehet számítani. Az előreszámítás alapján kitűnik, hogy a roma kisebbség természetes szaporodása (mely mindvégig pozitív) jelentős mértékben korlátozza az országos népességfogyást.


Az alacsony változat szerint a cigányság legalacsonyabb létszáma 2050-re 824 ezer fő, míg a magas változat (ez a magyarországi roma közösség “maximális” létszáma) 2050-re 1,6 millió fővel számol.


A roma fiatalok aránya az országon belül emelkedik. Az 1995. évi 10 százalékos arány 2050-ig az alapváltozatban 24 százalékra változik, vagyis ekkorra minden negyedik fiatal romának számít majd. A munkaképes korúak (20-64 év) számának látványos emelkedésével mindegyik változat számol. Az 1995-ös 300 ezerhez közeli szintről számuk 600-750 ezerre emelkedik 2050-re, ami azt jelenti, hogy országos munkaerő-piaci arányuk a mostani 4-ről 16%-ra növekszik: minden hatodik potenciális munkavállaló roma lesz.


Ha az előreszámítás adatai nincsenek is kőbe vésve, a cigány kisebbség létszámnövekedésének tendenciája többszörösére növeli a roma foglalkoztatás problematikájának súlyosságát az elkövetkezendő időszakban.



[1] Hablicsek, 1999.

[2] Az előreszámolás báziséve 1995, a romák kiinduló létszáma pedig 554 ezer fő, mely évente 11-12 ezerrel növekszik. A becslés értéke erősen függ ezektől a kiinduló adatoktól. Az asszimilációt, disszimilációt, nemzetközi vándorlást Hablicsek nem vette figyelembe a számolásnál. Hablicsek, 1999"

2010. aug. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ mennyire sok a születés ill. halálozás a fehérebb illetve sötétebb bőrüek oldalán. (szándékosan nem cigányozok)

Ha abból indulok ki, hogy nagyon sok akerestházasság s a fél/negyed vérű kisebbség akkor azok nemszámítanak majd növekedő erőnek. Én apám ágáról vagyok negyedvérig az s senki megnem mondja rólam, nem olyan a kinézetem, neveltetésem elkölcsem. Ezért tehát nem is áll szándékomban nagycsaládot alapítani, egy kisfiam van s nem lessz kistesó mert igen, élni KELL de a minőség azért nem mindegy. Így az én családomból kiindúlva még mindig öregedő a társadalom, nem nőtt egyik etnikai csoport se (mert ahoz 3 vagy több kellene gyerekből).

2010. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

soha. Eleve olyan 1 millióra tehető a cigányok száma. (de inkább hatszázezer- ez az egy millió erősen túlzó becslés)

És sokkal alacsonyabb a várható életkoruk.

Rosszabb az egészségi állapotuk.

Ja és olyan azázezer gyerek születik évennte, ebből 15ezer cigány. Persze ez is magas szám, de én nem tartom olyan jelentősnek.

2010. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
38%

Ez fura egy kérdés,mert a cigány is magyar és ha szaporodik a magyarság szaporodik ami jó előjel.

Különben soha nem éri utol a nagy többséget,mert igazi magyar nincs is annyira kevert nép vagyunk azért is hülye a kérdés. ha meg kevés a magyar,hát had szaporodjon a cigány,de ha nem elég zsidókat kell betelepíteni,de sokat és helyre áll a gazdasági válság.

2010. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nincs roma nép, akkor miért van kultúrájuk, meg parlamentjük.

Ázsioidak sincsenek?


Kik nincsenek még?

2010. aug. 10. 13:00
 16/26 anonim ***** válasza:

"Kik nincsenek még?"

Én tudom! Teletabiz :D

2010. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

ma 13:00


Kultúrája mindenkinek van, ahhoz nem kell nép.


A "roma parlament" egy ilyen nevű szervezet neve. A "piros arany" nem lesz piros színű arany attól, hogy ez a neve. A "roma parlament" sem a roma nemzetállam törvényhozó szerve.


Roma nép nincs, eleve a "roma" egy elég nagy hülyeség, mert egy olyan nyelven jelenti a cigányt, amit nem is beszél az összes cigány.


A cigány egy gyűjtőfogalom, több teljesen különböző etnikum tartozik bele, és azért kerültek egy kategóriába ezek a különféle etnikumok, mert bizonyos tekintetben hasonló az életmódjuk. De ez is csak nagyjából igaz, mert a somogyi beás cigány életmódja eléggé eltér a borsodi magyar cigányétól (az utóbbival sokkal több baja van a többségi társadalomnak), ezenkívül egy telepen lakó cigánnyal megint csak több probléma van, mint egy városlakóval (az utóbbiból van több, az előbbiekről beszélnek többet) stb.


Maguk a cigányok nem gondolkodnak "cigány" vagy "roma" népben, népekben egyáltalán nem gondolkodnak, ugyanis családok, esetleg klánok alapján szerveződnek. Másik családból származó cigány a cigánynak ugyanolyan idegen, mint egy magyarnak.

2010. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Akkor a Hungary elnevezés is elég értelmetlen, mivel sokan nem beszélnek angolul.



Felteszek egy teljesen érthető kérdést, mindenféle rosszakarat nélkül és egyből elöjönnek sokan mindenféle durva vádakkal.

Ezt nem bírom ebben az országban, hogy mindenki tudja miről van szó, de azért beszéljünk félre és legyen lelkiismeret furdalásunk, ha érdeklődünk.


Teletabiz emberek mikor lesznek többen, mint magyar emberek? Jó felteszem a kérdést, újra, magyarországon mikor lesz több roma mint nem roma, ha így jobban tetszik.

2010. aug. 10. 17:37
 19/26 anonim ***** válasza:

Semmilyen jelentéssel nem bír,a magyar nép kevert,ha szaporodik a cigányság.had szaporodjon,mert igen dolgos nép,ha van munka lehetőség.

Ezt vállalkozóként már többször tapasztaltam.

Nem kell ennek nagyobb hangsúlyt adni.

Szóval kellenek a kétkezi dolgos kezek,még ha az illező cigány is.


Szebb jövőt

2010. aug. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem arról beszéltem, ki hogyan dolgozik, de mindegy. Én meg nem feltételezem, hogy a romák kétkezi munkára jók csak. Az elég sértő.
2010. aug. 11. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!