Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ennyire...

Miért van az, hogy ennyire sok a tudatlan ember/gyerek?

Figyelt kérdés
Ez elképesztő/félelmetes h milyen alapvető dolgokat nem tudnak. Elkeserítő. :( Legalább kérdeznek.
2008. nov. 30. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem minden evidens mindenkinek. És ez múlik a neveltetésen is. Milyen alapvető dolgokra gondolsz pl.?


Én pl. a szüleimmel sose tudtam igazán jól beszélgetni arról, mi történik velem, amikor megjött az első havi vérzésem, nemhogy a többi hozzá kapcsolódó dologról. Ők ebben nem nyitottak, vagy nem tudom. Pedig ez is alapvető dolog lenne, akkor még internet se volt a háztartásokban, hát kitől kérdezzem meg, ha velük nem lehet megbeszélni a gólyamesét?


Ilyenre is gondolsz, amikor alapvetőt írsz?

2008. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A tudás relatív!

Ezt ne feledjük!

2008. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Azért, mert lustáktanulni és csak a hülyeség ragad rájuk, főleg a csúnyabeszéd.
2008. nov. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerekről van szó, azt azért ugye tudjátok, hogy általában azt viszi ki, amit otthon lát és hall... szóval ha nem a szülőtől (mert a szülő elfoglalt ahhoz, hogy foglalkozzon a gyerekével), akkor a tévéből... stb.
2008. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hát pl h micsináljon ha szénnéégett a háta

a tejfölt , fenisztilt ajánlották

v h miagyorsabb a fény vs hang


ehhez a kedvenc beszólás amit itt olvastam

számítógépet kapott az óvoda?? :D

2008. nov. 30. 21:06
 7/13 A kérdező kommentje:
a linkek küldője jól érzi a dolgot :D
2008. nov. 30. 21:09
 8/13 A kérdező kommentje:

Az I. hozzászóló lánynak

A szülei nyilván 1 olyan rendszerbe nőttek fel ahol nekik se beszéltek ilyenekről, a mai és az oktatásról nemis szólva.... az akkori meg pláne.......szerncse h fiu vagyok

de a fiuk se különbek ahogy látom "miért nincs spermám" 13éves fiu ugyan mitakar azzal?

2008. nov. 30. 21:20
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha már felmerült a felvilágosítás:

Amikor kissrác voltam nem volt internet, a TV, a rádió, és a mozifilmek cenzúrázva voltak. (De ha Udvaros Dorottya szerepelt egy filmben arra mindig belógtunkA szüleimmet nem mertem megkérdezni, az iskolában nem volt oktatás. Amit tudtunk a szexről, azt a nagyobb fiúktól lestük el, és magunkon tapasztaltuk ki, de úgy érzem mi akkor többet tudtunk a testünkről, mint mostanában némelyik fiatal, akinek elég lenne csak beírni a keresőbe, és megtudhatna mindent.

2008. nov. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Hát, kérdező, figyelj, mint írtam, nem mindenkinek evidens minden.

Szóval pl. van úgy, hogy elcsípnek fél füllel valamit, és ha nincs előismeretük hozzá (és teljesen nyugodtan lehet ez az is, hogy a szülők nem is foglalkoznak a gyerekkel, a szülők esetén meg a régi rendszer ismeretei rögzültek), akkor furcsa dolgok jönnek ki belőle akár egy beszélgetés során is.


Nagyanyámnak volt egy elszólása, mikor még kb. 8-10 éves kislány voltam:

"ózónlyuk van a földben" mi, amikor visszanéztük a családi videót fiatalok, és meghallottuk, hát megmosolyogtuk, dehát szóval nagyi nem mozog olyan körökben, hogy tudja, hogy kicsit keverte a szezont a fazonnal.

2008. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!