Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hollandia vagy Anglia? Munka,m...

Hollandia vagy Anglia? Munka,megèlhetès szempontjából?

Figyelt kérdés

Már az idén mentünk volna a párommal, de sajnos a helyzet miatt inkább halasztottuk.


Remèlem jövőre sikerül, de nem tudjuk melyik ország lenne megfelelőbb. Angolul beszèlünk csak, párom társalgási szinten èn picit jobban. Hollandiában voltam már 1 hètig kirándulni ,nagyon megfogott és azóta is almodozok róla de nem tudom mennyire lehet érvényesülni csak az angollal.

Párom professzionális sofőr (kamionozik is) de a farmos munkát is szereti. Nekem óvodapedagógus képzettségem van, de falun nőttem fel ès szeretem is az ilyen munkát, szóval nem lenne gond a mezőgazdaságban dolgozni sem. Emellett műkörmös is vagyok, hátha ez is jól fogna a későbbiekben ha beilleszkedtünk.

Remèltem hátha vannak az oldalon olyanok,akik tudnának pár tanácsot adni, akár tapasztalatból is. Ti melyik helyet valasztanatok és miért ?

23n


2020. dec. 7. 23:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
És nehogy már egy kb középfokon beszélőt akarj megmalmozni a hülyeséggel, a kérdező leírta, hogy mindketten legalább társalgási szinten vannak, ő valamivel fölötte is. Namost jellemzően az ilyen szintű nyelvtudás egy nyelvi közegben elég nagyot tud robbani. Pont, hogy nekik nem lesz gondjuk a nyelvvel. Hacsak nincs valami nyelvtanulási zavaruk, de ezesetben nem érték volna el otthon a térsalgási szintet, a fickó pedig nem kamionozna, ahol nem árt ha meg tud mukkanni idegen nyelven az ember.
2020. dec. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nektek, akik megvèdtetek, külön pacsi :)).


Egyébként én saját magamon tapasztaltam, hogy társasági közegben tanul a legjobban az ember idegen nyelvet. Nem említettem, mert nem volt releváns, de Romániában èlek, pedig magyar anyanyelvű vagyok. Szóval ha itt nem haltam èhen úgy, hogy mindenhová a román nyelv kellett pedig magyar vagyok, ebből gondolom, hogy majd máshol sem fogok.😅

Iskolában, míg csak tanultunk pár órán a románt, alig tudtam beszélni. Majd mikor munka vègett románok közé kerültem, egy èv alatt szépen össze szedtem magam és már folyèkonyan beszélek. Párom néhány barátja román, ő így tanult meg jól beszélni. Szóval ilyen tèren hülyék nem vagyunk, csak hogy megcáfoljam itt az egyik válaszolót . Szerintem neked önmagaddal van valami problèmámád, mert olyan dologról írsz, ami nem is állja meg a helyét, plusz nem is a kèrdèsem tárgya.

2020. dec. 28. 00:09
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor nektet tuti nem lesz gond a nyelvvel, akárhova mentek is. Hollandiát mindenképp megpróbálnám, otthonról már tudnátok is elkezdeni gyúrni a nyelvre. Én a következőt csinálnám: előbb elmennék 1-2 hónapra nyelvtudást nem igénylő munkakörbe, megbízható közvetítővel, vagy ismerősök révén. Utána már egy alap nyelvtudással bevállalható a bentlakásos munka. Elképzelhető, hogy találtok angolt igénylő bentlakásos melót is Hollandiában, ez egyáltalán nem kizárt. Esetleg még Írországban érdemes gondolkozni.
2020. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!