Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Amerikai gyerekek miért...

Az Amerikai gyerekek miért érnek és önállósodnak olyan korán? Miért kényszerítik őket olyan hamar felnövésre?

Figyelt kérdés
Náluk tényleg annyival korábban érnek a gyerekek mint nálunk ahogy a filmekben mutatják és mindenhol az USA-ban? Biztos hogy jó ez? Hogy 16-18 éves gyerekeket már kisebb gyerekekre vigyázni fogadnak fel? Hogy 10 éves kisgyerekeket már hagynak dolgozni újságot kihordani. Hogy sok gyereket nem a szülei visznek be naponta az egyetemre hanem inkább koleszba teszik? Hogy 14-15 éves gyerekeket már egyedül hagynak otthon akkor is ha a szülők csak éjjel érnek haza? Ráadásul tényleg elvárnak a gyerektől olyan dolgokat mint a házimunka? Normális ez egyáltalán? Tényleg ilyen keményen és szigorúan nevelik a gyerekeket és tényleg olyan fegyelmezettek ott mint a filmekben? Tényleg akkora tekintélye van ott a szülőnek hogy ha a gyereket szobafogságba küldi akkor a gyerek magától engedelmeskedik? Tényleg akkora ott a tanárok tekintélye az iskolákban hogy ha leküldik a gyereket az igazgatóhoz azt még csak ellenőrizni sem kell hogy valóbband oda megy e? Akik éltek már az USA-ban esetleg a fejletebb részein vagy valamilyen okból többet tudnak róla milyen valójában az USA azok írjanak! Tényleg ilyen az egész USA?

2021. jan. 10. 15:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

9: Eleve így vezetted be a kérdésedet, hogyhogy hogy jön az hozzá...????

Ezt írtad:


"...... mint nálunk ahogy a filmekben mutatják és mindenhol az USA-ban?"

2021. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Igen de ebből nem tudom mi a lényeg. Az hogy az Amerikai filmekb ebben sem ábrázolják a leghalványabb mértékben sem a valóságot vagy önmagában csak azt kifogásoltad hogy nagyrészt filmekből tájékozódom? Csak mert attól hogy valamit filmben látok még lehetne úgy a valóságban is.
2021. jan. 10. 17:22
 13/29 anonim ***** válasza:

Hany kerdest irsz meg ki errol?

Ha keptelen vagy felnoni es felelosseget vallalni magadert fogd meg magad es koltozz ki.

Amerikaban a 25 evesek meg gyereknek tartjak magukat a gyerekvallalashoz vagy a haztartas vezeteshez 🤣

Ha ilyen degeneralt akarsz lenni hajra de csondbe lecci

2021. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
25 évesen itt is mindenki túl fiatalnak tartja magát a háztartás vezetéshez vagy a gyerekvállaláshoz. Gyereket vállalni ráér 30 felett.
2021. jan. 11. 15:35
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Aha, szóval a gazdag, diplomás családok 22-24 éves gyerekei félnek egyedül maradni egy napra. Na, ma is tanultam valamit.


Képzeld, mi nem Amerikában élünk, aztán a lánygyermekünk 19 évesen elment egy másik országba egyetemre, béreltünk neki egy lakást, ahol egyedül lakott, és nem félt. Pedig diplomások is vagyunk, és túlságosan szegények sem lehetünk, ha ezt biztosítani tudtuk neki.


Aztán 21 évesen elnyert egy ösztöndíjat, és elment tanulni 2 évre egy másik kontinensre, tök egyedül, és még mindig nem volt 22-24 éves, és továbbra sem félt.

2021. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Ha diplomás lennél nem a gyakori kérdéseken írogatnál.
2021. jan. 11. 16:06
 17/29 anonim ***** válasza:
95%

Ne alljatok le vele, elmebeteg, es minden masnap kiir egy hasonlo kerdest amivel provokalhatja az embereket! Egyszer valaszoltam neki es megirtam hogy 18 evesen eltartottam magam alberletben, 21 evesen meg kisbabat varok es megkaptam tola hogy tini anyuka vagyok🤣🤣

Jo hogy nem azt varja hogy pelenkaba maszkaljak felnott letemre

Masik kerdesben meg kajakra nem ertette miert nem normalis ha valaki egy veszekedesnel azt mondja a szuleinek hogy "dogoljetek meg"

Es hogy a szulonek kotelessege elviselni hogy a kamasz gyereke ugy beszel vele mint a kutyaval😅

Ki tudom keresni ha valakit erdekel a lenyeg h ne alljatok vele szoba elmebeteg sargalapos ki kell innen tiltani es kesz! 😊

2021. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
17. ez ugyanaz, aki rendszeresen feltesz olyan kérdéseket, hogy a francia vagy a német/magyar/stb. gyerekek elkényeztetettebbek, meg hasonlók????
2021. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen,feltehetoleg ugyanaz🤦‍♀️

Degeneralt

2021. jan. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
17-es nem szerintem vagy tinianyuka (bár szerintem is) hanem a fejletebb országokban abba a kategóriába sorolnak például a statisztikákba is belesorolnak ha 21 éves korod alatt estél teherbe. Egyébként nem ezeket a kérdéseket nem én írtam ki de igen én írtam meg valakinek hogy ha 21 éves kisgyerekként vállal gyereket akkor akár még a tini anyukák statisztikája is bele férhet. Na de gondolom te valami vidéki vagy ezért nem is számít a véleményed!
2021. jan. 12. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!