Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Amerikai gyerekek miért...

Az Amerikai gyerekek miért érnek és önállósodnak olyan korán? Miért kényszerítik őket olyan hamar felnövésre?

Figyelt kérdés
Náluk tényleg annyival korábban érnek a gyerekek mint nálunk ahogy a filmekben mutatják és mindenhol az USA-ban? Biztos hogy jó ez? Hogy 16-18 éves gyerekeket már kisebb gyerekekre vigyázni fogadnak fel? Hogy 10 éves kisgyerekeket már hagynak dolgozni újságot kihordani. Hogy sok gyereket nem a szülei visznek be naponta az egyetemre hanem inkább koleszba teszik? Hogy 14-15 éves gyerekeket már egyedül hagynak otthon akkor is ha a szülők csak éjjel érnek haza? Ráadásul tényleg elvárnak a gyerektől olyan dolgokat mint a házimunka? Normális ez egyáltalán? Tényleg ilyen keményen és szigorúan nevelik a gyerekeket és tényleg olyan fegyelmezettek ott mint a filmekben? Tényleg akkora tekintélye van ott a szülőnek hogy ha a gyereket szobafogságba küldi akkor a gyerek magától engedelmeskedik? Tényleg akkora ott a tanárok tekintélye az iskolákban hogy ha leküldik a gyereket az igazgatóhoz azt még csak ellenőrizni sem kell hogy valóbband oda megy e? Akik éltek már az USA-ban esetleg a fejletebb részein vagy valamilyen okból többet tudnak róla milyen valójában az USA azok írjanak! Tényleg ilyen az egész USA?

2021. jan. 10. 15:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Annak meg igen, aki egy 21 évest kisgyereknek nevez? :D Hagyjuk már
2021. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, kérdező, tudod, mit jelent a tini? Az angol teenagerből származik, ami tizenévest jelent. Nem tudtad? Hát akik a statisztikákat gyártják, ők tudják.


Nem vitatkozom veled, mert kisgyerekkel nem érdemes. Persze, vannak, akik huszonévesen is kisgyerekek, de ez egy fejlődési rendellenesség. A normális világban az ember 18 évesen felnőtté válik jogilag. Választhat, és választható, munkát vállalhat, családot alapíthat, bankszámlát nyithat, átveheti, és kezelheti az örökségét, stb. És ami a lényeg, felelős a döntéseiért.


Aki meg nem képes erre, gyámságra szorul. Gondolom, te is ez a kategória vagy. Nem szégyen az, csak ne akard meggyőzni a többséget, hogy ez a normális. Dehát végül is honnan tudhatnád, mi a normális.

2021. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol ha videki lennek vagy tini anyuka azt se szegyellnem 🤷‍♀️

Ha egy visszamaradott elmebeteg lennek aki fel a felnott elettol azt viszont annal inkabb😅

2021. jan. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:

Én 16,5 éves voltam, mikor elkezdtem autós iskolába járni, letenni a kreszt, az elsősegélyt és 17 múltam mikor meglett a jogsim! 18 évesen vettem egy autót, főként önerőből, de a családom is segített. Jelenleg 19 éves vagyok, mindennap vezetek, dolgozom, segítek a családi vállalkozásban!

MINDEZT MAGYARORSZÁGON

2021. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
24 ok Magyarországon is vannak elmradottabb családok ahol ez megtörténhet de ez nagyon ritka. Egy normális szülő pedig nem engedi 22-23 éves kor alatt sem vezetni sem dolgozni a gyerekét.
2021. jún. 5. 14:55
 26/29 anonim ***** válasza:
Persze es 25 ev alatt nem engedi hogy maganak torolje a segget inkabb tisztara nyalja nekk
2021. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nem kell hisztizni! Csak azért mert neked nem volt és most sincs normális gyereked korod még nem kell másnak is olyan elhanyagolttan felnőnie mint neked. Persze neked valószínűleg gyerekkorod utolsó pár évére már semmi nem fog változni de ez van.
2021. jún. 5. 21:24
 28/29 anonim ***** válasza:

Milyen gyerekkor te nyomorodott 21 eves vagyok

Attol hogy neked anyu meg apu testverek voltak masok meg fel tudnak noni idoben

Na menjel fiam ird meg a hazit attol hogy kisegitobe jarsz meg kell tanulni

2021. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
100%

Kicsit sem elmaradottabb a családunk, jobban élünk mint az átlag, azért engedhettük meg, hogy 18 évesen legyen saját autóm! Ráadásul, ha törvényileg ez lehetséges, hogy önálló legyen az ember ennyi idősen; nem gondolod, hogy te vagy az aki nem normális ütemben fejlődik?

Egy huszonéves pedig már felnőtt embernek számít, akár tetszik, akár nem. Nem mindenki szorul rá ennyi idősen arra, hogy anyuci nevelgesse.

2021. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!