Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen "kasztok" vannak a...

Milyen "kasztok" vannak a cigányoknál?

Figyelt kérdés
Pl az tudom,hogy van putri cigány,muzsikus cigány,de mik vannak még?

2021. jan. 29. 18:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%
Mage, warrior, thief, peasant asszem.
2021. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Putris, muzsikus..és mi hihetetlen de van dolgos is!
2021. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
91%
Thief XD
2021. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Vajda, verőember, zsebtolvaj, útépítési munkás, rendes cigányok
2021. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
31%

Egyszerre röhögtem fel és akadt ki a politikailag korrekt mérőm. Köszönöm GYAK hogy létezel!


Amúgy ők is emberek, csak mivel ők kevesebben vannak Magyarországon, mint a fehér(parasztok,Magyarok, vagy ahogy ők mondják), így náluk sokkalta feltűnőbb az, hogy valaki nem dolgozik, vagy bűnöz. Amúgy, mint minden ember, amelyik ember jobban ki van szolgáltatva, azt jobban szeretik kihasználni. Sajnos a Romákat/Cigányokat szeretik kihasználni, bele vinni a zavaros vízbe, mert őket szegregálják, megvetik, és elszigetelik a társadalom többi részétől. Így őket sok bélyeggel illetik, helyzetük és bőrszínük miatt. Rohadt nehéz lehet egy rendesen dolgozó cigányembernek élnie a földön tisztességesen, nem csak a társai miatt, hanem az olyanok miatt, mint a kommentelők és a kérdésíró. (Amúgy igen, sajnos találkoztam bűnöző cigánnyal is, és becsületesen dolgozó cigánnyal is.)

2021. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem népgyűlöletből kérdeztem,hanem hogy kik állnak feljebb a ranglétrán és milyen besorolásaik vannak.
2021. jan. 29. 19:15
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Az uzsorást kihagytátok. A vajda alatt van, de a többi fölött.
2021. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikusan: muzsikus, vályogvető, lókupec, kovács, vándorköszörűs, stb.
2021. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos cigány foglalkozásokat (amit előttem írtak) sajnos ma már nem igazán űzik, egyedül a "muzsikus cigány", ami ma is létező jelenség. Illetve még a régi világból a vajda. Hogy a vajdának mekkora ma a jelentősége, arról nagyon vegyes dolgokat lehet hallani, szerintem közösségtől függ, hogy például egy ormánsági faluban talán van egy nagy tekintéllyel bíró vajda, a Józsefvárosban meg nincs.


Ma már ha feltétlenül akarsz kasztokban gondolkodni (ami amúgy hülyeség szerintem), akkor az a különbség köztük, hogy mennyire integrálódtak a társadalomba. Aki integrálódott, ott nincs jelentős különbség a munkásosztálybeli magyarok és cigányok között (diplomás cigányból sajnos kevés van, de lehet, hogy mondjuk a mostani kőműves cigányok gyerekei vagy unokái már fognak akarni menni felsőoktatásba). Egy "cigánysoron" (polkorrektebb emberek szegregátumnak hívják) pedig mondjuk a hierarchia tetején áll egy uzsorás, alján meg a herbálos / kristályos / szipus cigányok.

2021. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy 4, mint az indiaiaknál, és a muzsikuscigány a legfelső.
2021. febr. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!