Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Harry Potter? (A többi lent)

Harry Potter? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintetek lehet valaki HP rajongó, ha nem olvasta a könyveket? Csak mert sok ilyen barátom van, és én azt mondtam nekik, hogy olvassák el a könyveket, mert ez így nem igazi rajongás. Ugyanez a véleményem a Sherlockról. Én olvastam a könyvet, láttam a filmeket és a sorozatokat.

Szerintetek igazam van?



2021. ápr. 7. 09:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
#9 megelőztél. :D A 4-5-6 borzasztó adaptációként, a Halál ereklyéi is csak azért elfogadható, mert két részes.
2021. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
87%
Szerintem nem. Aki előbb olvassa a könyvet, mint látja a filmet, akkor mindent fog érteni, ami a filmben van. Ellenkező esetben lehet, hogy félreérti a dolgokat.
2021. ápr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%

Alapvetően nincs bajom a filmekkel, jó volt látni, amiket elképzeltem a fejemben. És nagyon lényeges dolgokat nem is változtattak meg, főleg csak kihagytak, ami teljesen érthető. De mégis úgy érzem, hogy ahhoz, hogy valaki "igazi" rajongónak számítson, el kell olvasni a könyveket. Az nem számíthat annak, aki azt hiszi, hogy Cho egy évfolyamban van Harryvel, vagy hogy Harry szeme kék. Meg nem értem, ha valaki annyira szereti a Harry Pottert, miért nem olvassa el? Ha nem szeret olvasni, hallgassa meg hangoskönyvben vagy olvastassa fel valakivel magának.

Szóval az a véleményem, hogy lehet szeretni úgy is, hogy csak a filmeket látta, persze, és ezért nem kell lenézni senkit se. De nekem, ha valaki azt mondja, hogy Harry Potter rajongó, akkor nem az jut eszembe, hogy csak szimplán szereti, hanem hogy kb már szinte őrült módon minden apró részletet tud róla. Ami csak akkor lehetséges, ha olvasta a könyveket.

De az egész attól függ, hogyan értelmezzük azt, hogy rajongó.

2021. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
Vannak, persze. De én azt mondom, aki nem olvassa el a könyveket, egyrészt egy életre szóló élménytől fosztja meg magát. Másrészt, nem is tudja, hogy igazából miért rajong.
2021. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
48%
Én a magam részéről könyvrajongó vagyok, viszont a szüleim nem engedik, hogy kiolvassam a 3,4,5,6,7 részt, én meg azt mondtam először kiolvasom utána nézem meg a filmet,és én is rajongó vagyok, tehát nem muszáj kiolvasni
2021. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem engedik hogy elolvasd?
2021. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Én sem értem hogy miért. 😔☹️
2021. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet rajongó, de akkor ő a film világáért rajong, te a pedig könyvsorozat világáért rajongsz, ami valljuk be, nem ugyanaz. Szóval pontosan fogalmazva te Harry Potter rajongó vagy, ő pedig Harry Potter film rajongó.
2021. máj. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!