Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg jogos "tisztelet"...

Tényleg jogos "tisztelet" követelni minimális korkülönbségre fel?

Figyelt kérdés
Keresetlen stílusban elzavartam egy ilyen középkorú narkós csövest, aki azon volt felháborodva, hogy én hogy merek vele így beszélni mert "vagyok vagy 17 ő meg 38". Meg mi az hogy én nem tisztelem az ő korát meg tudom is én. Egyébként 27 vagyok, nyilván maszkba voltam, gondolom nem nagyon tudta kinézni a korom. De komolyan jogosan kéri rajtam számon hogy én kimondottan a korának nem adtam meg a tiszteletet? :D
2021. máj. 9. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha keresetlen stílust veszel fel, onnan kezdve nincs jogod valamilyen illemszabály betartását követelned.
2021. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is én követelmet bűrmiféle illyemszabály betartását hanem ő.
2021. máj. 9. 15:43
 3/7 A kérdező kommentje:
*bármiféle
2021. máj. 9. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

De.

Azt kéred számon, hogy miért akar ő valamiféle szabályt betartatni veled.

Sajnos ilyen helyzetben, ahova kormányoztad a dolgokat, már ezt sem kérheted számon tőle.

Itt már azon méltatlankodik, amin csak akar.

2021. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hm, jogos. Egyébként igen el ismerem eleve én voltam a hibás, mert elég rosszul reagáltam rá, mikor nyakig a kukából kimászva felém kezdett közelíteni (azt hittem lejmolni akar de valószínűleg nem) csak kissé abszúrd volt a szitu, hogy abból csinált jelenetet a szakadt narkós csöves, mert hogy én így beszélek vele, mikor ő idősebb nálam 10 évvel.
2021. máj. 9. 15:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen módon fenn kell tartania az énképét és a maradék méltóságát.

Szerintem ne rugózz ezen, hagyd békén.

2021. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kor nem érdemel tiszteletet.
2021. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!